[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

سن مبتلایان به کرونا ریزش کرد ، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری- گروه خبر 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که روند بستری‌های کرونایی در فارس همچنان افزایشی است و در صورتی‌که مردم پروتکل‌ها را به شکل کامل و دقیق رعایت نکنند، شاهد تشدید وضعیت به ویژه در شهرستان‌های قرمز خواهیم بود.
عبدالرسول همتی با اشاره به تداوم اعمال محدودیت‌ها در فارس به ویژه در شهرستان‌های قرمز، خاطرنشان کرد: اکنون ٢٠ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ١١ شهرستان در وضعیت زرد و ٥ شهرستان در وضعیت سفید قرار دارند.
او با بیان اینکه مدت استمرار روند افزایشی آمار تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ١٩ را فقط خدا می‌داند، گفت: تداوم این وضعیت در فارس بستگی به همراهی مردم در رعایت پروتکل‌ها و عمل به توصیه‌های بهداشتی دارد، اگر مردم همراهی لازم را نداشته باشند، به حتم روند افزایشی آمار مبتلایان و فوتی‌ها نیز تداوم دارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز که اعتقاد دارد اعمال محدودیت‌ها موجب کاهش آمار ابتلا به کرونا طی روزهای گذشته در فارس شده است، عنوان کرد: متأسفانه آمار بستری‌ها همچنان افزایشی است و به همین دلیل نمی‌توان گفت که وضع فارس در شیوع این بیماری بهتر شده است.
همتی همچنین از ثبت بیشترین موارد فوتی طی ٢٤ ساعت گذشته از دوران شیوع کرونا تاکنون در فارس به عدد ١٧ خبر داد و گفت: ٤ درصد از کل مبتلایان به کرونا در فارس کودکان زیر ١٠ سال هستتد و اینکه مطرح می‌شود کودکان مبتلا نمی‌شوند، صحت ندارد اما خوشبختانه مرگ و میری در این بازه سنی نداشته‌ایم، ولیکن کودکان ناقل هستند و می‌توانند به دیگران هم سرایت دهند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: آمار تعداد بستری‌ها در فارس کماکان بالاست و اگر مردم رعایت نکنند به هیچ عنوان زنجیره انتقال شکسته نمی‌شود بلکه از اواخر شهریور با شیوع آنفلوانزا این بیماری تشدید خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی