[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

کلاهبرداران با شگردهای جدید درفضای مجازی حضور دارند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور مالیاتی فارس به مودیان مالیاتی هشدار داد که مراقب شیادانی که امکان دارد از طریق اینترنت از آنان کلاهبرداری کنند، باشند. ناصر هاشمی  با اشاره به سوء‌استفاده برخی افراد شیاد ایجادکننده سایت‌های جعلی اخذ مالیات و دستیابی به اطلاعات کارت‌های‌بانکی مؤدیان، گفت: مؤدیان مالیاتی مراقب شگرد این کلاهبرداران در فضای مجازی باشند. به گزارش دریافتی ازروابط عمومی  اداره کل امور مالیاتی فارس، هاشمی گفت: برخی از جرایم رایانه‌ای با تکیه بر اصول مهندسی اجتماعی و به‌کارگیری صفحات جعلی برای القای تفکر به کاربران در راستای انجام اقدامات مورد نظر مهاجمان سایبری انجام می‌شود.
او ادامه داد: اخیراً مشاهده شده برخی از این جرایم در فضای مجازی توسط ثبت‌کنندگان آگهی در سایت‌های‌همچون دیوار و غیره، تحت عنوان اخذ مالیات انجام می‌شود به گونه‌ای که این آگهی‌ها، مؤدیان مالیاتی را به سایت‌های جعلی پرداخت مالیات هدایت کرده و نهایتا از اطلاعات کارت‌های بانکی آنان سوءاستفاده می‌کنند.
مدیرکل امور مالیاتی فارس با تأکید بر اینکه همه‌ امور مربوط به ارایه اظهارنامه و پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: هرگونه واریز مالیات با شیوه‌هایی جز دستگاه‌های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی و درگاه‌های الکترونیکی اینترنتی سازمان امورمالیاتی با نشانی tax.gov.ir یا از طریق بانک‌ها غیرقانونی بوده و حاکی از شگردهای کلاهبرداری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی