[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

توان متخصصان داخلی برای طراحی و ساخت وسازها در ایستگاه‌های برق فشار قوی، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر با بیان اینکه متخصصان این شرکت برای طراحی و ساخت جدا کننده‌ها (سکسیونرها) در ایستگاه‌های برق فشار قوی به توان بالایی دست یافته و در این زمینه بی‌نیاز از سرمایه گذاری و کمک متخصصان خارجی شده‌اند، گفت: امسال  طراحی ساخت و تعویض بیش از ۹۰ بازوی کامل جداکننده ۶۶ کیلوولت  در استان‌های‌فارس و بوشهر با موفقیت انجام شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای استان فارس ، مهندس حمزه روغنیان اظهار داشت: تعدادی از ایستگاه‌های ‌امور بهره‌برداری شمال و غرب، شرق و جنوب استان فارس به دلیل فرسودگی زیاد بازوها و کاستی‌های ‌متعدد و افزایش بار، بهره‌برداری از جداکننده‌ها  را با مشکل مواجه کرده بود. این مقام مسئول اضافه کرد: بررسی کارشناسی در این زمینه  صورت گرفت و پس از انجام مطالعات دقیق و مستمر بازوی جدیدی توسط کارشناسان مجری طرح و بهینه‌سازی این شرکت طراحی گردید که با گذرندان کلیه مراحل آزمایش  و انجام محاسبات حرارتی و الکتریکی تعداد ۹۰ بازوی سکسیونر با هزینه‌ای بالغ بر ۷ میلیارد ریال  جهت ایستگاه‌های‌استان فارس و بوشهر نصب گردید و مورد بهره برداری قرار گرفت. معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای فارس  و بوشهر ادامه داد: از مزایای این طرح  می‌توان به بومی‌سازی در جهت ساخت بازوی جداکننده توسط کارشناسان معاونت بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای فارس،  بازسازی تجهیزات  فرسوده و بروزآوری آن، صرفه‌جویی بیش از ۳۵ میلیارد ریالی اشاره کرد. مهندس روغنیان همچنین گفت:  تقویت قسمت‌های‌درگیر بازوی سکسیونر در مقایسه با بازوی قبلی به منظور عبور حتی بیش از جریان نامی از جمله  نکات قابل توجه در اجرای این طرح است.
جداکننده‌ها یا سکسیونرها یکی از کالاهای  بنیادی در ایستگاههای  برق فشار بالا به شمار می‌روند ، عمل و کار این جداکننده‌ها در ایستگاه‌های برق فشار قوی، جدا کردن بخش‌های گوناگون دارای ولتاژ است و امکان کار و بستن و بازکردن تجهیزات برروی خطوط  را فراهم می‌سازد.
دستیابی متخصصان داخلی به دانش طراحی و ساخت جداکننده‌ها در ایستگاههای برق فشار قوی رویکردی در راستای جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است که اکنون متخصصان شرکت برق منطقه‌ای فارس به آن دست یافته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی