[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

افزایش پروازهای خارجی و داخلی فرودگاه لارستان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان اعلام کرد: پروازهای خارجی و داخلی این فرودگاه با برقراری پروازهای مسیر لار- دبی- لار از طریق شرکت هواپیمایی قشم ایر افزایش یافت.
امین الله صولتی، شنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: این مسیر پروازی با اعلام رسمی شرکت هواپیمایی قشم ایر و بر اساس برنامه تابستانی این شرکت روزهای سه شنبه و جمعه هر هفته دایر خواهد بود. وی بیان کرد: شرکت هواپیمایی قشم ایر این برنامه پروازی را از ۲ مرداد ۹۹ به طور رسمی به فرودگاه لارستان اعلام کرد. صولتی همچنین گفت: با برقراری پروازهای قشم ایر، پروازهای این فرودگاه ، ۴ پرواز درمسیر دبی لار دبی در روزهای شنبه، دوشنبه، پنجشنبه وجمعه و ۲ پرواز درمسیر تهران- لار - تهران در روزهای سه‌شنبه و جمعه افزایش یافته است.
وی بیان کرد: هواپیمایی ایران ایر نیز با توجه به نیازمردم منطقه اقدام به برقراری چند پرواز فوق العاده درمسیر دبی لار دبی کرده است  که این پروازها ازدوشنبه هفته قبل برقرار شده است
صولتی ادامه داد: تمام مسافران بدون در نظر گرفتن نوع ویزا اعم از توریستی، کار، اقامت موقت و دائم و پس از انجام آزمایش‌های‌مربوط به بیماری کرونا و دریافت نتایج منفی از مراکز معرفی شده می‌توانند از ظرفیت پروازهای فوق‌العاده این فرودگاه در شرایط کرونایی بهره‌مند شوند.
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان ادامه داد: در طول هفته ۱۹ پرواز داخلی و خارجی شامل ۱۴ پرواز خارجی به مقاصد دبی، شارجه، قطر، کویت و عمان و همچنین پنج پرواز داخلی لار- تهران ازاین فرودگاه انجام می‌شود.
صولتی بیان داشت: با توجه به شرایط خاص و تشدید موج دوم بیماری کرونا پروازها بیشتر به صورت فوق‌العاده است.
مدیرکل فرودگاه لارستان گفت: در دو هفته گذشته ۱۲ پرواز خارجی از مسیر لار به کشورهای حوزه خلیج فارس بویژه امارات انجام شده که در هفته گذشته هفت پرواز خارجی از این فرودگاه انجام شد. احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ و همزمان با وقوع زلزله بزرگ حدود ۶.۷ ریشتری در این منطقه باز می‌گردد و هدف مهم این فرودگاه در آن زمان کمک رسانی و امداد رسانی به مردم زلزله زده بود. فرودگاه بین‌المللی لارستان با پوشش ۸۰درصد از پروازهای خارجی به مقصد دوبی، کویت، قطر و شارجه و نزدیک به ۲۰ درصد از پروازهای داخلی، یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های‌کشور است و با استفاده از سایت رادار RCAG، پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در بر می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی