[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

کارگاه‌های مجازی کانون فارس در حال برگزاری است، روزنامه شیراز نوین

فعالیت دوره‌های تخصصی برخط(آنلاین) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، روز شنبه ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۹ با برگزاری کارگاه‌های شعر و قصه، موسیقی، حال خوش زندگی، پویانمایی و داستان‌نویسی خلاق آغاز شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس، کانون فارس با اقدام به برگزاری کارگاه‌های مجازی به صورت برخط (آنلاین) و با استفاده از مربیان باتجربه، تابستان پربار و بانشاطی را برای کودکان ونوجوانانی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا امکان فعالیت حضوری در مرکز ندارند را ایجاد کرده تا آموزش در ایام کرونا تعطیل نشود و علاقه‌مندان برنامه‌های فرهنگی هنری کانون از فعالیت‌های مورد علاقه خود باز نمانند. نقاشی، کلاژ، داستان‌نویسی خلاق، طراحی، شعرسرایی خلاق، نوشتن‌خلاق، سفال، نجوم، پرورش نگاه پژوهشگر، اریگامی، کارگردانی نمایش، نمایشنامه‌نویسی، زبان بدن، ساخت عروسک، شعر و قصه، تذهیب، گام‌به‌گام تا اندیشه، پویانمایی، کارگاه‌ مهارت‌ها و حال خوش زندگی، زیست‌شناسی، موسیقی کودک و کارگاه انتخاب پرداخت متن از جمله فعالیت‌هایی است که قرار است در کانون فارس و در قالب ۲۶ کارگاه آنلاین برگزار می‌شود. این روزها 5 کارگاه شعر و قصه، موسیقی، حال خوش زندگی، پویانمایی و داستان‌نویسی در حال برگزاری است.کارگاه «شعر و قصه» روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۷ الی ۱۸ برگزار می‌شود و راهبری این دوره را مژده دستوری کارشناس مسئول فرهنگی کانون فارس برعهده دارد.
هدف از برگزاری این کارگاه، لذت‌بخشی و انتقال غیرمستقیم مفاهیم تربیتی و تقویت مهارت‌های ساده زندگی به کودکان عنوان شده است. 
در این دوره تخصصی، تلاش می‌شود تا علاوه بر دست‌یابی به اهداف گفته شده، رفع نیازهای عاطفی کودکان و ترویج فرهنگ کتاب‎خوانی در میان مخاطبان هم انجام شود. علاقه‌مندان یادگیری موسیقی کودک به شیوۀ ارف، روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت 10 الی 11 با حضور در این کارگاه از آموزش‌های فرشید جعفری، کارشناس مسئول هنری کانون فارس بهره‌مند می‌شوند.
تأثیرات فراگیری موسیقی در سنین کودکی، بالابردن فعالیت دو نیم کره مغز، نقش‌پذیری، تقویت هوش شنوایی، رشد ذهنی کودک، تسلط و کنترل بدن، تقویت مهارت‌های گفتاری، افزایش ضریب هوشی، افزایش اعتماد به نفس، افزایش قدرت یادگیری ریاضیات و کشف اصوات سازهای مختلف، اهدف این کارگاه آموزشی است.
ساز مورد استفاده در کارگاه موسیقی مجازی، فلوت ریکوردر، برای سنین 6 تا 10 سال تعیین شده است.کارگاه داستان‌نویسی خلاق( مقدماتی) روزهای شنبه و چهارشنبه ساعت 17 الی 18 برگزار می‌شود و راهبری آن را راضیه احمدی، مربی ادبی کانون فارس بر عهده دارد. در فعالیت داستان‌نویسی، طی یک فرایند مشخص، با طرح درس‌های مدون و متوالی، عناصر داستان و فنون و شگرد‌های نوشتن داستان توسط مربی به عضو آموزش داده می‌شود. 
شناخت درست از اجزای تشکیل‌دهنده‌ یا همان عناصر داستان توسط نوجوان، خلق یا آفرینش اثر داستانی توسط عضو با تکیه بر تجربه‌های فردی ومهارت افزایی در زمینه نقد و بررسی داستان، از اهداف کارگاه داستان‌نویسی است. کارگاه پویانمایی مقدماتی دیگر فعالیتی است که روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه از ساعت 17 الی 18 برگزار می‌شود و الهام خسری مربی هنری کانون فارس، علاقه‌مندان را با این هنر آشنا می‌کند.
در این کارگاه اعضا با  فلیپ بوک و تو‌ماتروپ آ، به منظور آشنایی با اهمیت سرعت ودقت آشنا می‌شوند و در فضای استاپ موشن انیمیش را می‌آموزند.
کارگاه «حال خوش زندگی» روزهای یک‌شنبه و سه شنبه ساعت ۱۱ الی ۱۲:۳۰ صبح برگزار می‌شود و راهبری این دوره را اعظم ایزدی کارشناس فرهنگی کانون فارس برعهده دارد. در این کارگاه ۸ مهارت مثبت روان‌شناختی که عبارت است از مهارت‌های خودباوری، جرأت‌مندی، مهارت امید، خوش‌بینی، مهارت معنویت، شادی و نشاط و مهارت روابط مثبت و هوش هیجانی، آموزش داده می‌شود. ایجاد خودباوری و بهره‌گیری از مهارت‌های مثبت رفتاری در مخاطبان، تقویت توانمندی اعضای نوجوان در مقابله با هیجان‌ها، صفات مثبت با رویکرد پیش‌گیرانه و آینده‌نگر و با هدف پاسخ‌گویی به نیازهای کودکان و نوجوانان، از مهم‌ترین اهداف برگزاری این دوره تخصصی است. 
واحدهای فرهنگی، فناوری اطلاعات و روابط عمومی اداره کل کانون فارس، به شماره تماس ۳۸۳۰۲۴۸۰ داخلی ۲۱۶و ۳۸۳۹۱۴۲۱ پاسخگوی علاقه‌مندان به ثبت‌نام و شرکت‌کنندگان در دوره‌های تخصصی برخط کانون فارس و اطلاع‌رسانی و رفع مشکلات احتمالی هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی