[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

مایلی کهن: قهرمانی پرسپولیس به خاطر تفکرات یحیی بود، روزنامه شیراز نوین

فرهاد مجیدی این‌روزها به خاطر از دست دادن امتیازات کمی تحت فشار است. به خصوص در فضای مجازی و برخی از این انتقادات از سوی پیشکسوتان تیم مطرح می‌شود.
به گزارش "ورزش سه"، این در حالی است که فرهاد به تازگی هدایت تیم را برعهده گرفته و باید به او فرصت داد که تیمی با ایده هایی که در ذهن دارد، بسازد. در کش و قوس این انتقادها محمد مایلی کهن از فرهاد مجیدی حمایت کرد. مربی‌ای که بعد از حضور در رأس کادر فنی تیم ملی به جوان‌هایی چون فرهاد مجیدی بهاء داد و به نوعی بعد از حضور محمد مایلی کهن در تیم ملی - تیم ملی پوست اندازی کرد و جوان شد.
 محمد مایلی‌کهن در مورد وضعیت استقلال در مصاحبه ای که با ایلنا داشته در حمایت از فرهاد مجیدی این چنین گفت: « رابطه ‌من با شاگردان قدیمی خوب است، باید به او اجازه بدهند کارش را بکند چون ریسک کرده و به استقلال آمده، قطعاً باید برای چند سال سرمربی باشد، چرا سرمربی نباشد؟ چرا اینقدر همه نام است استراماچونی را می‌آورند. ببخشید از شما سوال می‌کنم که استراماچونی چند هفته اول کجای جدول بود؟ آخر جدول! در حالی‌که تیم را خودش تقریباً بسته بود ولی فرهاد اینطور نیست. او ریسک کرده که سرمربی استقلال شده و هر کسی این پست را قبول نمی‌کرد و این بچه این ریسک را کرده نباید اینطور در حق او قضاوت کرد.»
 محمد مایلی کهن هم چنین با دفاع از مربیان جوان قهرمانی پرسپولیس را حاصل تفکرات گل محمدی می‌داند و می‌گوید: «طبیعتاً یحیی کاری را بلد است، گل محمدی وقتی جوان بود برای تیم ملی انتخاب شد و از این خیلی خوشحالم که خیلی از شاگردانم سرمربی شده‌اند. خوشحالم که پاشازاده، مجیدی، نکونام، بختیاری زاده و بازیکنانی مانند آنها سرمربی‌گری می‌کنند. آنها نسلی بودند که فوتبال ما را تغییر دادند. بعد از بیست سال با همین نسل به جام جهانی رفته بودیم هرچند به ما اجازه ندادند تا پایان سرمربی تیم ملی باشیم.» سرمربی اسبق تیم ملی در تازه‌ترین مصاحبه‌اش به این نکته هم اشاره کرد در چین وضعیتی باید از یک مربی ایرانی در رأس کادر فنی استفاده می‌شد. با گفتن این جملات:« به نظرم چون پول‌مان زیاد است اسکوچیچ را سرمربی کردند. البته اینطور فکر می‌کنم بیشتر این شکل است که او را به تیم ملی آوردند! البته ما همیشه می‌گوییم پول نداریم. به هر حال کار سخت است اما نشد ندارد ما اگر پول نداریم چرا خودی‌ها را سرمربی نمی‌کنند. در این شرایط به نظر شما اشکال داشت که یکی از مربیان ایرانی سرمربی تیم ملی می‌شد؟ همیشه می‌گویند که پول نداریم. برای مثال اگر یحیی گل محمدی سرمربی تیم ملی می‌شد یا نکونام یا حتی آقای فکری اگر سرمربی تیم ملی می‌شدند چه اشکالی داشت؟ در این شرایط که شرکت‌ها را تعطیل کرده‌اند به نظرم مردم ایران شعبده‌باز هستند که با این شرایط زندگی می‌کنند.»


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی