[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

دستگیری متهم سابقه‌دار فراری در شیراز، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با تلاش مأموران پلیس فتا، متهم سابقه‌دار فراری معروف به «شُبیر»، پس از مدت‌ها رصد اطلاعاتی، در شیراز دستگیر شد.
سردار رهام‌بخش حبیبی یکشنبه ۵ مرداد به خبرنگاران گفت: موضوع شناسایی و دستگیری متهم فراری با هویت «ی- ف» معروف به «شُبیر»، بعد از طرح شکایت یکی از شهروندان، در دستور کار پلیس قرار گرفت و بررسی‌های مشخص کرد این متهم در شهرهای مختلف کشور و حتی خارج از کشور تردد و در نقاط مختلف ایران سابقه داشته است.
این مقام انتظامی، ضمن یادآوری اینکه متهم دستگیر شده، با تهدید شاکیان، مانع از طرح شکایت از سوی آنان شده بود و تاکنون 30 شاکی دارد، گفت: متهم زمانی که برای اجرای اهداف شوم خود و اخاذی و انتقام‌گیری به شیراز سفر کرده بود، طی یک عملیات غافلگیری، دستگیر شد.
حبیبی با بیان اینکه اتهاماتی در خصوص سرقت منزل، کلاهبرداری و قاچاق موادمخدر در خصوص این متهم مطرح است، گفت: پس از تشکیل پرونده، متهم به مقام قضائی تحویل و روانه زندان شده است. فرمانده انتظامی استان فارس اضافه کرد: این فرد در شعبه نهم اجرای احکام شیراز به اتهام سرقت منزل، در شعبه پنج بازپرسی دادسرای شیراز به اتهام ۲‌میلیارد تومان کلاهبرداری، در دادسرای کرج به اتهام سرقت منزل و مشارکت در سرکردگی، در دادسرای تهران به اتهام سرقت منزل، در دادسرای قم به اتهام سرقت منزل و سرکردگی باند و در دادسرای الیگودرز به اتهام قاچاق موادمخدر، پرونده دارد.  حبیبی تأکید کرد: پلیس با کسانی که بخواهند به هر نحوی نظم و امنیت جامعه را مختل کنند، برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت و اجازه عرض اندام به مخلان نظم و امنیت عمومی جامعه نخواهد داد.
برقراری امنیت و آرامش اولین هدف پلیس است.
فرمانده انتظامی استان فارس همچنین تأکید کرد: برقراری امنیت و آرامش در جامعه اولین هدف پلیس است و مأموران انتظامی در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده‌اند.
حبیبی «احساس امنیت» در جامعه از امنیت مهمتر دانست و خاطرنشان کرد: پلیس فارس با برنامه‌ریزی‌های‌ مختلف و اجرای طرح‌های انتظامی در راستای بالا بردن احساس امنیت در جامعه تلاش می‌کند و در این مسیر با مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع داشته است.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: سامانه ۱۱۰، تلفن ۱۹۷ و تلفن گویای ۰۹۶۵۸۰ مرکز مشاوره و مددکاری از مهم‌ترین راه‌های‌ارتباطی مردم با پلیس است و شهروندان می‌توانند با استفاده از این سامانه‌ها با خادمان خود در نیروی انتظامی فارس در ارتباط باشند.
وی همچنین با اشاره به وقوع سرقت در جامعه، تصریح کرد: همه نهادها و ارگان‌ها باید از نقش و سهم خود را در موضوع وقوع سرقت مطلع باشند و با اقدامات پیشگیرانه سارقان را ناکام بگذارند؛ وظیفه نیروی انتظامی کشف سرقت و برخورد با سارقان است. حبیبی خاطرنشان کرد: شهروندان هم باید منزل، مغازه و وسیله نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی مجهز کننند و هشدارهای پلیس در راستای پیشگیری از وقوع سرقت را جدی بگیرند. فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به موضوع فضای مجازی و آسیب‌های‌ناشی از آن در جامعه، گفت: با راه‌اندازی پلیس فتا در سال‌های‌اخیر گام‌های ‌مهمی در مبارزه با جرایم سایبری برداشته شده است ولی نیازمند حمایت‌های‌لازم توسط مسئولان است. حبیبی در ادامه از کشف ۲۰۲ کیلو تریاک و دستگیری ۲ قاچاقچی در بلوار «جانبازان» شهر شیراز خبر داد و گفت: این اقدام توسط مأموران یگان امداد و پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی مقدور شده است.
فرمانده انتظامی فارس با یادآوری اینکه کشف این مقدار موادمخدر با هماهنگی دستگاه قضایی و بازرسی از یک خانه انجام شده است، گفت: قطعاً پلیس قاچاقچیان موادمخدر را حتی یک لحظه هم آرام نخواهد گذاشت و با هر گونه بی‌قانونی برخورد قانونی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی