[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

لار، مرکز ثقل سرمایه گذاری ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: توسعه شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های لار، خنج، گراش و اوز  در اولویت برنامه‌های شركت شهرک‌های صنعتی فارس قرار دارد.  
جلسه بررسی مشكلات شهرک‌های صنعتی شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز با حضور نماینده مردم این شهرستان‌ها  در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و نیز فرمانداران این شهرستان‌ها  برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی شركت شهرک‌های صنعتی فارس مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این جلسه  با بیان اینكه 7شهرک صنعتی در شهرستان های لار،گراش، اوز و خنج  با مساحت افزون بر 343هكتار وجود دارد، گفت: تاكنون در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی 243قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد كه از این تعداد 141واحد تولیدی، صنعتی، صنفی و خدماتی با اشتغالی افزون بر 1150نفر در مرحله تولید است.
احد فتوحی با اشاره به اینكه  توسعه و گسترش شهرک‌های صنعتی در این مناطق  از مهم‌ترین برنامه‌های این شركت محسوب می شود گفت: ایجاد شهرک صنعتی جدید  بزرگ لار، توسعه شهرک صنعتی گراش، ایجاد شهرک صنعتی جدید در گراش، تكمیل زیرساخت‌ها در ناحیه صنعتی بیرم و شهرک صنعتی خنج، ایجاد نواحی صنعتی جدید در مناطق فداغ و ارد و ارتقای رده زیست محیطی شهرک صنعتی اوز و ایجاد ناحیه دوم در این شهرستان جزء برنامه‌های مهم شركت شهرك‌های صنعتی است كه برخی اقدامات نیز انجام شده است. 
وی با اشاره  به موقعیت جغرافیایی لار، وسعت منطقه، وجود سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی  لارستانی  مقیم  كشورهای حوزه خلیج فارس و نیز نزدیكی شهرستان  با کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس بر  راه‌اندازی شهرک صنعتی بزرگ لارستان تأكید كرد و گفت: در این زمینه پیشنهاداتی به فرمانداری ویژه لار ارائه شده است. فتوحی  بر لزوم برنامه‌ریزی مسئولان شهرستان برای ترسیم آمایش صنعت لارستان مبتنی بر مزیت‌های ‌منطقه‌ای گفت: در این زمینه نیاز است با راه اندازی شهرک ویژه صنعتی در فضایی حداقل با ۱۰۰۰ هکتار برنامه‌ریزی مناسبی برای استقرارصنایع  و جذب سرمایه گذاران فراهم شود تا بسترهای لازم برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار ایجاد شود.
فتوحی در ادامه از آمادگی این شرکت برای راه‌اندازی نواحی جدید صنعتی در مناطق فاقد شهرک یا ناحیه صنعتی نظیر جویم و بنارویه خبر داد و گفت: در این زمینه نیزبه  مسئولان  شهرستان اعلام كرده‌ایم چنانچه زمین مناسب دارای حداقل آب مورد نیاز بخش صنعت معرفی کنند آماده راه‌اندازی نواحی صنعتی برای ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذاری هستیم.
وی افزود: استقبال سرمایه‌گذاران به حدی بوده است که با کمبود واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی مواجهه هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در پایان گفت: امیدواریم که در سال جهش تولید با کمک سرمایه‌گذاران، مسئولان و دولت اتفاق‌های خوبی در منطقه صورت گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی