[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

افزایش ۷۰ درصدی سطح بیمه باغبانی در قیروکارزین ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: در سال جاری پوشش بیمه‌ای محصولات باغی این شهرستان با افزایش نزدیک به 70 درصد نسبت به سال قبل، به 3648 هکتار رسیده است. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین، مهدی همتی با اشاره به اینکه این شهرستان امسال در رتبه دوم بیمه پذیری محصولات باغی در استان فارس قرار دارد، تصریح کرد: انعقاد قرار داد بیمه برای 1812 هکتار از نخیلات و 1836 هکتار از مرکبات این شهرستان را به جایگاه نخست بیمه‌گری این دو محصول در استان فارس رساند.
این مقام مسئول ضمن تقدیر از فعالیت‌های ‌مستمر کارشناسان بیمه‌ای بانک کشاورزی برای توسعه این سیستم حمایتی از بخش کشاورزی اظهار کرد: به منظور خرید پوشش بیمه‌ای محصولات باغی در مدت بیمه‌گری نخیلات و مرکبات، در شهرستان قیروکارزین 2142 نفر باغدار 3980 فقره قرار داد بیمه‌ای را با صندوق بیمه محصولات کشاورزی منعقد کرده‌اند.
به گفته وی؛ حق بیمه باغ‌های‌بیمه شده در سال جاری بیش از 43 میلیارد و 996 میلیون ریال بوده است که بالغ بر 27 میلیارد و 234 میلیون ریال آن سهم دولت و به صورت کمک‌های‌غیر مستقیم به باغداران این شهرستان است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی