[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

میوه‌ای برای رفع تشنگی و کاهش دمای بدن، روزنامه شیراز نوین

تمر هندی با داشتن ویتامین‌هایی مثل ویتامین ث؛ آنتی اکسیدان‌هایی مثل کاروتن؛ و مواد معدنی مثل منیزیم و پتاسیم، معدنی از مواد مغذی است.
به گزارش بهداشت نیوز، تمر هندی (Tamarindus indica) درختی گرم سیری از تیرهٔ پروانه داران و زیرخانوادهٔ ارغوانیان است. خاستگاه این گیاه مناطق استوایی قارهٔ آفریقا است. میوهٔ این درخت به صورت لوبیایی درشت و قهوه‌ای و ترش مزه و مملو از قند است. تمر هندی در بین ساکنان ماداگاسکار درختی مقدس و پادشاه درختان به شمار می‌رود.
تمر هندی درختی است بلند و مرتفع که اول در هندوستان و آفریقای شمالی رشد داشته است ولی امروزه به دلیل موردهای استفاده زیاد در اغلب مناطق گرم هم کشت می‌شود. درخت تمبر هندی بسیار آهسته رشد می‌کند و عمر  زیادی دارد.
این گیاه به‌عنوان گیاه بی‌نیاز از پروتئین و اسیدهای آمینه ضروری بدن، مخصوصاً غلات و همچنین کربوهیدرات برای انرژی و مواد معدنی مانند پتاسیم، فسفر، کلسیم، ویتامین C، ویتامین A و آهن در صنعت دارویی و غذایی جایگاه ویژه‌ای پیدا نموده است.
ویتامین‌های‌موجود در تمر هندی
- منیزیم
- پتاسیم
- آهن
- کلسیم
- فسفر
- ویتامین b1 (تیامین)
- ویتامین b2
- ویتامین b3 (نیاسین)
به غیر از موارد بالا، ماده‌های ‌مقوی دیگری نظیر ویتامین c، ویتامین k، ویتامین b6، فولات، ویتامین ب ۵، مس و سلنیوم در این میوه موجود است.
برخی از برترین فواید تمبر هندی، کاهش وزن، مراقبت در برابر سرطان و افزایش سلامت دستگاه گوارش هستند. تمر هندی با داشتن ویتامین‌هایی مثل ویتامین ث،آنتی اکسیدان‌هایی مثل کاروتن، و مواد معدنی مثل منیزیم و پتاسیم، معدنی از مواد مقوی است.
در طب قدیم ایران تمر هندی دارای طبع سرد و خشک شناخته شده و معتقد بودند خوردن تمر هندی سبب پائین آمدن تب شده و به هضم غذا کمک می‌کند. همچنین، تمر هندی خنک کننده بدن بوده و برای برطرف کردن تشنگی هم مؤثر است.
تمر هندی فشار خون را کاهش می‌دهد و رقیق کننده خون است.
این گیاه دارای خواص ضد درد، ضد باکتریایی و ضد‌ویروسی است و برای نابود کردن انگل‌ها و کرم‌های‌بدن مفید است. 
در بررسی‌های‌ فیتو شیمیایی نشان داده شده است که حضور بسیاری از ترکیبات فعال مثل ترکیبات فنلی همچنین اسید‌های‌چرب ضروری مثل آلفا لینولنیک اسید و لینولئیک اسید در دانه، ریشه و حتی برگ این درخت به علت خواص درمانی بالینی که دارد مورد توجه است.
برخی از بهترین خواص تمر هندی کاهش وزن، مراقبت در برابر سرطان و افزایش سلامت گوارشی هستند. این میوه خمیر مانند با داشتن ویتامین‌هایی مثل ویتامین ث، آنتی اکسیدان‌هایی مثل کاروتن و مواد معدنی مثل منیزیم و پتاسیم، معدنی از مواد مقوی است.
ایسکمی مغزی، با تولید رادیکال‌های آزاد اکسیژن و نیتروژن، باعث تشدید آسیب سلولی می‌شود. تمر هندی از طریق کاهش حجم سکته مغزی و نقص‌های‌نورولوژیک اثر حفاظتی در برابر ایسکمی مغزی اعمال کرده و باعث ایجاد پدیده تحمل به ایسکمی می‌شود.
احتمالاً این اثر حفاظتی به واسطه حضور ترکیبات آنتی اکسیدانی مثل ویتامین C و فنلی موجود در شیره تمر هندی است که باعث کاهش رادیکال‌های‌آزاد تولید شده حین ایسکمی مغزی می‌شود.
نکته پایانی
تنها نگرانی که در خصوص استفاده تمر هندی موجود است این است که این میوه، فشار خون را کاهش می‌دهد و رقیق کننده خون است. در صورت استفاده این میوه و بعد وقوع حادثه‌ای که منجر به خون‌ریزی شود، بند آوردن خون‌ریزی کار سختی است. همچنین درصورتی که آسپرین یا داروهای رقیق کننده ٔ خون استفاده می‌کنید، از استفاده بیش از حد تمر هندی جلوگیری کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی