[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

کنترل دیابت با کاهش مصرف گوشت!، روزنامه شیراز نوین

الودکتر- طی تحقیقات جدید محققان به رابطه میان مصرف گوشت و بیماری دیابت پی برده‌اند.
دیابت یک اختلال سوخت و سازی در بدن است. این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن را کاهش می‌دهد و یا بدن در برابر انسولین تولیدی مقاوم می‌شود و در نتیجه انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. برخی عوامل تغذیه‌ای سبب افزایش علایم دیابت می‌شوند و برای کنترل این مسئله باید توجه خاصی به برنامه تغذیه خود داشته‌باشید. محققان در پژهش‌های ‌جدید خود به رابطه مصرف گوشت قرمز و افزایش علایم دیابت پی برده‌اند.
تأثیر کاهش مصرف گوشت بر کنترل دیابت
به گزارش الودکتر به نقل ایسنا، محققان آمریکایی بار دیگر در تأیید خواص رژیم‌های غذایی گیاهی برای سلامت، اظهار داشتند: در مبتلایان به دیابت کاهش مصرف گوشت می‌تواند به کنترل گلوکز خون و حفظ سلامتی کمک کند.
دیابت نوع دو از جمله بیماری‌هایی است که می‌توان تأثیرات منفی ناشی از آن را با مصرف دارو و تغییر در سبک زندگی تا حدودی تعدیل کرد. هرچند بدون کنترل صحیح پیامدهای جدی متوجه بیمار می‌شود. به طور مثال، دیابت خطر بیماری قلبی، نارسایی کلیوی و از دست دادن قدرت بینایی را افزایش می‌دهد.
دیابت علاوه بر تأثیرات روی سلامت جسم می‌تواند با پیامدهای جدی روانی نیز همراه باشد. خطر ابتلا به افسردگی در میان مبتلایان به دیابت نوع دو، تقریباً دو برابر بیش از عموم مردم است.
در این بررسی، گروهی از محققان به منظور فهم تأثیر کاهش مصرف فرآورده‌های گوشتی در کنترل گلوکز خون و بهبود وضعیت جسمی به تحلیل اطلاعات بدست آمده در مطالعات موجود پرداختند.
شواهد علمی وجود دارد که نشان می‌دهد مصرف مقدار قابل توجهی از گوشت قرمز خطر ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش می‌دهد. همچنین، رژیم‌های غذایی سرشار از سبزیجات، میوه‌ها، خشکبار و دانه‌ها که حاوی مقدار کمی از گوشت هستند می‌توانند خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهند. درنتیجه، به گفته محققان، رژیم غذایی گیاهی می‌تواند بهترین گزینه در پیشگیری و کنترل دیابت باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی