[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

سازمان لیگ ما را مجبور کرد، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: شنبه شب اتفاق عجیبی در لیگ دسته اول فوتبال ایران رخ داد. فجرشهیدسپاسی، نماینده شیراز که عنوان ضعیف‌ترین تیم نیم فصل دوم رقابت‌ها را به خود اختصاص داده، در حالی که یازده بازیکن اصلی خود را به دلیل مثبت شدن تست کرونا در اختیار نداشت، نتوانست مانع از برگزاری دیدار خانگی‌اش برابر تیم مدعی نود ارومیه شود. آنها با استفاده از تعداد زیادی از بازیکنان رده سنی جوانان خود پا به ورزشگاه پارس گذاشتند و در نهایت با نتیجه یک بر صفر بازی را به میهمان خود واگذار کردند. البته شکست خوردن برای فجری‌ها در نیم فصل دوم به امری کاملا عادی تبدیل شده، اما آیا فجر نمی‌توانست طبق قوانین درخواست لغو بازی را بدهد؟ 
در این ارتباط تماسی داشتیم با داوود مهابادی سرمربی فجری‌ها. او ابتدا عنوان کرد که با چنین وضعیتی نمی‌توان درباره بار فنی این مسابقه صحبتی کرد. سپس در پاسخ به این سوال که "چرا حاضر شدید در چنین شرایط ناعادلانه‌ای به میدان بروید" گفت: اگر بازی نمی‌کردیم بازی را سه بر صفر می‌زدند به نفع آنها. سپس از او پرسیدیم "برای شما که نتیجه بازی‌ها تفاوت چندانی نمی‌کند، اما می‌توانستید با به میدان نرود، اعتراض خود را نسبت به این تصمیم ناعادلانه نشان دهید" اما او با این بهانه که صدا واضح نیست، ارتباط تلفنی را قطع و سپس تماس‌های‌ ورودی از جانب ما را مسدود کرد! مهابادی در نیم فصل دوم که نتایج ضعیف تیمش شروع شد، هرگز پاسخگوی سوالات ما نبود و تنها با رسانه‌هایی صحبت کرد که چشم خود را به روی عملکرد پُر ایراد او بسته بودند. البته نداشتن ظرفیت انتقاد، فقط مختص "حاج داوود" نیست.
سپس با مدیریت باشگاه تماس گرفتیم اما رسول فلاح نیز مانند چند هفته اخیر(پس از انتقاد نرمی که از نحوه مدیریت وی داشتیم) پاسخگوی تماس ما نبود. اما عباس زارع، سرپرست باشگاه که از پیشکسوتان با اخلاق فوتبال شیراز به شمار می‌رود، مانند همیشه پاسخگوی سوالات ما بود.
وی در پاسخ به این سوال که چرا باشگاه فجر با وجود از دست دادن چندین بازیکن، حاضر به برگزاری مسابقه شد، گفت: از شب قبل از مسابقه تا ساعت 4 بعد از ظهر روز بازی، آقای فلاح به  استانداری، شورای تأمین و دفتر معاون سیاسی امنیتی استاندار نامه رسمی ارسال کرد تا مانع برگزاری بازی شوند اما سازمان لیگ جلسه گذاشتند و معلوم شد که می‌خواهند تحت هر شرایطی بازی را برگزار کنند. آقای حاجی زاده (سرپرست اداره ورزش و جوانان فارس) و فرزاد هنرپیشه (رئیس هیئت فوتبال فارس) هم در جریان هستند. با این‌ها صحبت کردیم، با همه مسئولان صحبت کردیم که این بازی برگزار نشود اما سازمان لیگ زیر بار نرفت. 
عباس زارع افزود: تا قبل از بازی تست یازده بازیکن و چهار نفر از اعضای کادر فنی مان مثبت اعلام شده بود و بعد از بازی هم تست 4-5 نفر از بازیکنان جوان ما مثبت شد. فردا (سه‌شنبه) نیز تست دیگری با حضور نماینده ایفمارک از تیم ما گرفته می‌شود. 
اما داوود مهابادی سرمربی فجری‌ها پس از شکست یک بر صفر مقابل نماینده ارومیه، در گفت و گو با روابط عمومی هیئت فوتبال معتقد بود  حق تیم او خورده شده و فدراسیون باید بازی این تیم مقابل نود ارومیه را به زمانی دیگر موکول می‌کرد.
مهابادی، پس از شکست تیمش مقابل نود ارومیه با انتقاد شدید از رفتارهای ضدونقیض فدراسیون گفت: «با توجه به اینکه روز جمعه (سوم مردادماه) به فدراسیون فوتبال اعلام کردیم که بیش از ۱۳ بازیکن ما مبتلابه کرونا شدند و اسناد آن را هم ارسال کردیم، متأسفانه تنها کاری فدراسیون برای ما انجام داد این بود که نامه زد و اعلام کرد که این تعداد بازیکنان حق بازی کردن را ندارند.»
وی در همین رابطه افزود: « امروز ما یک تضاد آشکار و پایمال شدن حقمان را مشاهده کردیم. به این دلیل که در همین لیگ برتر تیمی که تنها 6 تا 7 بازیکنش درگیر کرونا بودند اصلاً حاضر به انجام بازی نشدند و خیلی راحت هم با توجه نفوذشان در فدراسیون کارشان را پیش می‌برند. درهرحال با این حق‌کشی‌ها که انجام گرفت، ناگزیر شدیم از بازیکنان جوان و امید استفاده کنیم ضمن اینکه ما در این بازی فقط سه بازیکن ذخیره داشتیم، نمی‌دانم چرا این‌قدر به تیم فجر ظلم می‌شود؟
کاپیتان سابق فجرشهیدسپاسی بیان داشت: «تیم فجر شهید سپاسی امروز با تعداد زیادی از بازیکنان مبتلابه کرونا بازی کرد چراکه من بعید میدانم از بین جمع بازیکنان باقی‌مانده این اتفاق برایشان رخ نداده باشد. مثلاً کرارزاده دقیقه 60 به من گفت فکرمی‌کند علی‌رغم جواب تست منفی‌اش به کرونا مبتلا شده است اما امروز ازنظر خود من روز سیاهی برای فوتبال ایران بود به این دلیل که خیلی واضح حق تیم ما خورده شد.»
وی در پاسخ به این سؤال که با این تفاسیر در نیمه دوم فرصت‌های خوبی را ایجاد کردید، گفت: «بله، تا حدی نیمه دوم به‌اصطلاح یک گله بود و تیم حریف هم طبیعتاً قصد داشت ازگلی که زده است دفاع کند. اما ما فرصت‌هایمان را با بدشانسی از دست دادیم که در غیر این صورت نه تنها قادر به‌تساوی بازی بودیم بلکه حتی می‌توانستیم برنده بازی باشیم.»
*توضیح باشگاه فجر درباره ماجرای لیست جنجالی
در شرایطی که باشگاه فجرشهیدسپاسی اعلام کرده بود پیش از دیدار با نود ارومیه با 18 بازیکن مبتلا به کرونا مواجه شده، با شروع بازی لیست کاملی را ارائه داد.
باشگاه فجرشهیدسپاسی نسبت به حواشی ایجاد شده درباره لیست کامل تیم در جدال با نود ارومیه در شرایطی که پیش از آن اعلام کرده بودند 18 بازیکن کرونایی دارند، واکنش نشان داد.
این باشگاه با ارائه لیست مربوط به انجام تست کرونا و نفراتی که نتایج آن مثبت شده، اعلام کرد در بازی با نود ارومیه مجبور به سود بردن از لیست بازیکنان تیم جوانان خود شده است. نفرات تیم جوانان در شرایطی به لیست اضافه شدند که در زمان ارائه کارت بازی نیز سرپرست تیم متوجه شد که 4 بازیکن تیم کارت‌شان از درجه اعتبار ساقط شده است و قادر به همراهی تیم نخواهند بود. این موضوع با توجه به تعطیلی لیگ جوانان در دوره کرونا شکل گرفته و همین موضوع باعث شد تا داوود مهابادی در دیدار با حریف خود تنها 14 بازیکن در اختیار داشته باشد.
این باشگاه در خصوص تعویضی‌های تیم نیز در جدال با نود ارومیه اینطور توضیح داده که علیرغم فرصتی که در دوران کرونا برای انجام 5 تعویض داده شده، تنها قادر به سود بردن از سه تعویض خود که از نفرات تیم امید و جوانان بوده شده است. اولین تعویض فجر در دقیقه ۳۷ بود که شاهین سپهر به‌جای محمدرضا احمدی وارد زمین شد و در نیمه دوم نیز در دقیقه ۵۰ حمید عیادی بجای علی حسینی و دقیقه۹۰ حسین شاهسون بجای حمید عبادی وارد زمین شدند. در این میان آنها قادر بودند که تنها از یک نیمکت نشین دیگر خود (حسین شهریاری) سود ببرند و دیگر نفرات حاضر در لیست ارائه شده به دلیل پایان اعتبار کارت بازی قادر به همراهی تیم نبودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی