[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

عمران روستایی سالی ۴۰ هزار میلیارد اعتبار می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

مهندس  محمد رضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در دیدار با عطا‌الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، دکتر محمد رضا رضایی کوچی نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: سالانه 40 هزار‌میلیارد ریال هزینه عمران و بهسازی روستاها است که در این میان حدود ۳۰ درصد  از این اعتبارات تأمین می‌شود. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس شاملو خواستار مساعدت مجلس برای تأمین اعتبارات حوزه توسعه روستایی شد و با اشاره به برخی از عملکردها در حوزه عمران روستایی افزود: حدود  ۳۹ هزار روستای کشور که معادل ۹۸ درصد  از روستاهای واجد شرایط هستند اکنون  طرح هادی دارند و بیش از ۲۰ میلیون نفر افراد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش این طرح‌ها قرار گرفته‌اند و از مواهب آن بهره می‌برند، این حجم کار عمرانی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور بی‌سابقه است. قطعاً بسیاری از این فعالیت‌ها در استان فار‌س و در شهرستان جهرم رقم خورده است. معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور همچنین با بیان اینکه همه ساخت و سازها و فعالیت‌های محدوده روستا در چهار چوب مصوبات طرح هادی است، استان فارس را از مناطق اولویت‌دار در اجرای طرح‌های ‌هادی دانست و گفت: حدود ۲۰ هزار طرح هادی روستاها به مرحله اجرا در آمده است و با توجه به محدودیت‌های مالی کار اجرایی طرح هادی در ۴۷‌درصد از روستاها هنوز آغاز نشده که بخشی از آن در سال جاری عملیاتی خواهد شد. مهندس شاملو در ادامه  گفت:  ۱۹ هزار مسکن روستایی تا کنون بهسازی  شده است، بهسازی روستاها نقش فراگیر و مؤثر در افزایش ماندگاری روستاییان دارد  بهسازی انجام شده در روستاها  معادل ۵۰ درصد روستاها را شامل می‌شود که این کار شامل اصلاح شبکه معابر، دفع آب‌های سطحی، اصلاح شبکه هدایت آب‌های سطحی، ساماندهی محلات، احداث بوستان روستایی است. 
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور همچنین  با ارائه گزارشی از چهار سال گذشته گفت: بنیاد مسکن دراین مدت مبادرت به اجرای طرح  آسفالت در ۱۱ هزار و ۳۰۰ روستای سراسر کشور کرده است .
وی افزود: در این راستا ۹۲میلیون متر مربع آسفالت در روستاهای کشور انجام شده است ،  همچنین در روستاهای کشور، در این مدت، ۱۲ هزار کیلومتر بازگشایی معابر و جدول گذاری انجام شده است. شاخص اجرای طرح‌های هادی در روستاهای کشور ۵۰درصد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی