[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

صعود کرونا به بالای ۳۰هزار نفر در فارس ، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری- گروه خبر 
بر اساس آخرین آمارهای مربوط به شیوع کروناویروس در استان فارس، تاکنون ابتلای 30 هزار و 576 نفر در استان فارس به قطعیت رسیده است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استودیو سلامت دانشگاه، با اشاره به بررسی بیش از 208 هزار نمونه در آزمایشگاه‌های‌تشخیصی مولکولی استان فارس، آخرین آمار مبتلایان را 30 هزار و 576 مورد اعلام کرد.
دکتر «عبدالرسول همتی» با ابراز تأسف از درگذشت 12 هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، افزود: مجموع جانباختگان بیماری کووید 19 در استان فارس، هم اکنون به 447 مورد رسیده است.
او همچنین آمار بیماران مشکوک و علامت‌دار بستری در مراکز درمانی استان را هزار و 311 نفر اعلام کرد که از این تعداد، 113 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های‌ویژه بستری هستند. دکتر همتی همچنین با اشاره به آمار بهبودیافتگان این بیماری گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 26 هزار و 257 نفر از مراکز درمانی استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با بیان دو توصیه مهم برای مصونیت در برابر کروناویروس توضیح داد: یکی از دلایل مهم افزایش شیوع این بیماری در استان، افزایش سفر به ویژه به استان‌ها جنوبی کشور و یا سفرهای ساکنان این استان‌ها به فارس بوده که امیدواریم مردم استان همانند ایام نوروز، از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در این زمینه همکاری لازم را داشته‌باشند. معاون بهداشت دانشگاه همچنین با اشاره به ارزیابی‌های‌اساتید گروه اپیدمیولوژی دانشگاه، از تأثیر استفاده از ماسک در کاهش موارد بستری تا 60 درصد و کاهش موارد مرگ و میر تا 70 درصد، در هنگام خروج از منزل خبر داد. دکتر همتی از عموم مردم استان دعوت کرد تا با همکاری در این اقدامات ساده، در کمک به مهار این بیماری، مشارکت داشته‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی