[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

آیت‌الله دژکام: عید غدیر شاهد جلوه‌های ویژه همدلی و مواسات باشیم، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به دستاوردهای اجتماعی شیوع کروناویروس و ضمن یادآوری اینکه کرونا باعث به دست آوردن همدلی و توجه به همنوع شد، نظیر اتفاقی که در دفاع مقدس شاهد آن بودیم؛ از دست‌اندرکاران رزمایش مواسات و همدلی خواست که در ایام عید سعید غدیر جلوه‌های ویژه‌ای از این رخ‌داد تأثیرگذار اجتماعی را رقم بزنند.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جلسه مواسات و همدلی استان فارس با قدردانی از همه افرادی که در دوران شیوع کروناویروس برای کمک به نیازمندان همراهی و کمک داشتند، ابراز امیدواری کرد که به برکت وجود مقدس حضرت امیرالمومنین علی(ع) و عید غدیر، که اوج قله ارادت‌های‌ما نسبت به آن بزرگوار است، در مرحله دوم اقدامات قرارگاه مواسات و همدلی نیز بتوانیم کارهای شایسته و خداپسندانه‌ای انجام دهیم. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، دژکام حرکت ایجاد شده در این ماه‌ها را باعث ایجاد احساس آرامش و رضایت در مردم دانست و با اشاره به آیه‌ای از کلام الله مجید، راه اندازی رزمایش مواسات و همدلی را عامل تألیف قلوب برشمرد و تأکید کرد که هدف مرحله دوم این رزمایش تعمیق و گسترش انسجام و وحدت بین مردم به عنوان یک نیاز جدی نظام در بُعد امنیتی و سیاسی است.
امام جمعه شیراز خطاب به شرکت کنندگان در رزمایش مواسات و همدلی گفت: در روایتی از معصوم داریم که خیر رساندن مانند باران است که به خوب و بد باید ببارد، این حس را ایجاد کنید که شما در قالب این قرارگاه باران هستید و به همه جا می‌بارید و به مخاطب کاری نداشته‌باشید.
او خاطرنشان کرد: فرد مخاطب شما با هر نگاه و عقیده‌ای، یک ایرانی نیازمند است و به این موضوع ‌توجه کنیم چون دل‌ها را نرم می‌کند و صفایی در جامعه حاکم می‌شود که بسیارمفید است.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه ایجاد همدلی و توجه به همنوع یکی از دستاوردهای اجتماعی شیوع کروناویروس بود، این را شبیه آنچه در دفاع مقدس کسب شد دانست و گفت: ولو اینکه جنگ برای ما مشکل و بلا بود ولی یک آثار مثبتی در کنار آن به دست آوردیم.
او بر لزوم توجه به دستآوردهای مشکلات و تقویت آنها تأکید و اضافه کرد: کمک‌ها باید قابل تنظیم با نیازهای خانواده‌ها باشد اما باید دقت کنیم چون راه حل خود می‌تواند آسیب داشته‌باشد و باید دائماً به صورت هوشمند آن را تنظیم کنیم.
امام جمعه شیراز لزوم توجه به گردش پول بین همه اصناف در تهیه بسته‌های معیشتی را متذکر و یادآور شد: این گردش مالی خود باعث رفع نیازهای اصناف می‌شود. این کار آسانی نیست اما باید مدیریت کنیم.اگر بخواهیم هوشمند و دقیق کار انجام شود راه حل اساسی این است که به بحث محله محوری و مسجد محوری برگردیم که در قسمت اول رزمایش مدنظر بود. او با بیان اینکه این رزمایش فرصت خوبی است که پایگاه‌ها، گروه‌های ‌جهادی، مساجد و محله‌ها را فعال کنیم تا همدیگر را پیدا کنند، گفت: سعی کنیم از فرصت‌هایی که در رزمایش است استفاده کنیم و همه در محلات همدیگر را بهتر بشناسند و این گونه سرویس و خدمات بهتر ارائه می‌شود.
امام جمعه شیراز ابراز امیدواری کرد که برای عید غدیر شاهد حرکتی چشمگیر و ارزشمند تحت عنوان رزمایش مواسات و همدلی باشیم تا این عید سعید، جلوه ویژه داشته‌باشد و گفت: ویژگی غدیر همراه بودن آن با شادی‌ست. غدیر فرصتی است برای لبخند مردم تا حس خوب داشته‌باشند. در دهه ولایت که جشن‌ها برپا خواهد بود صفایی در جامعه ایجاد کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی