[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

اقتصاد مقاومتی در حصار ، روزنامه شیراز نوین

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، شرکت‌های‌دانش‌بنیان را بهترین گزینه برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد. به گزارش دریافتی شیراز نوین، ابراهیم عزیزی در بازدید از پارک علم و فناوری استان فارس و در جمع مسئولان این پارک با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: حل مشکل شرکت‌های‌ دانش‌بنیان و برداشتن موانع از جلوی آنها، یعنی حرکت در مسیر روشن اقتصاد مقاومتی که داروی شفا بخش ایران اسلامی در همه عرصه‌ها است.
او با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: متاسفانه پس از گذشت سالها هنوز به آن مرحله از توفیقات لازم در این عرصه نرسیدیم.
این نماینده مجلس متغیرهای اصلی اقتصاد مقاومتی را «اقتصادی درون‌زا، برون نگر، خوداتکا، وابسته به اراده ملی، مبتنی بر بهره‌وری و به دنبال کاهش وابستگی‌ها» دانست و گفت: بهترین ظرفیت برای این متغیرها، شرکت‌های‌دانش‌بنیان هستند که باید با تمام توان از آنها حمایت شود. رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تلاش بر حل مشکلات و رفع تنگناهای شرکت‌های‌دانش‌بنیان افزود: با یک نگاه جامع، کاربردی و به دور از رفتارهای شعاری و نمایش گونه به شرکت‌های‌دانش بنیان، می‌توان در عرصه‌های‌صنعتی، اقتصادی، کشاورزی، نفت و گاز و ... قدم‌های‌بزرگی برداشت.  عزیزی با بیان اینکه در سال‌های‌اخیر شاهد عزم جدی در مجموعه شرکت‌های ‌دانش‌بنیان بوده‌ایم، توصیه کرد:  شرح کاملی از مشکلات، نارسایی‌ها و سطح انتظارات توسط مسئولان پارک علم و فناوری باید تهیه شده و جهت پیگیری به نمایندگان ارائه شود. نماینده شیراز و زرقان در مجلس ادامه داد: مشکلات شرکت‌های ‌دانش‌بنیان نباید به صرف گفتن و شنیدن باشد  بلکه باید تلاش کرد در یک رویکرد کاملاً اجرایی و منظم به سمت حل مشکلات رفته و این از جمله وظایف نمایندگان است. عزیزی تأکید کرد: حل مشکل شرکت‌های‌ دانش‌بنیان یعنی حرکت در مسیر روشن اقتصاد مقاومتی که داروی شفا بخش ایران اسلامی در همه عرصه‌ها است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی