[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: مدیران، مصوبه دورکاری کارکنان را رعایت کنند، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: مدیران و رؤسای دستگاه‌های اجرایی موظفند که مصوبه این ستاد مبنی بر دورکاری دوسوم نیروهای خود را رعایت و اعمال کنند. عبدالرضا قاسم‌پور، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا این موضوع را تصویب کردیم که مدیران و رؤسای سازمان‌ها به ویژه با کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای، کارکنان مسن، زنان باردار و زنان شاغل دارای فرزند خردسال زیر ۶ سال همکاری و حمایت لازم را داشته‌باشند. وی ادامه داد: ضمانت اجرای این مصوبه قانون تخلفات اداری است و در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا هم مصوب شده که مدیران و کارکنانی که پروتکل‌های بهداشتی  را رعایت نکنند و شیوه نامه‌ها نیز در محیط ادارات رعایت نشود طبق قانون تخلفات اداری با متخلفان برخورد خواهد شد. او اظهار داشت: همچنین چنانچه کارمندی مبتلا به بیماری کروناست و از این مسئله نیز اطلاع دارد اما آن را با سازمان در میان نمی‌گذارد این کارمند متخلف محسوب ‌و به  هیئت تخلفات اداری ارجاع می‌شود تا برابر قانون با او برخورد شود.
معاون استاندار فارس با اشاره به تولید روزانه ۳۵۰‌هزار تا ۴۰۰ هزار ماسک در این استان گفت: البته در سطح کشور چند روزی است با کمبود پارچه تولید ماسک مواجه هستیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری‌هایی انجام داده‌اند و به نظر نمی‌رسد در زمینه تأمین ماسک با کمبود و مشکلی مواجه شویم.
قاسم‌پور افزود: اما در بحث قیمت ماسک با توجه به تأکید استاندار فارس و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، باید نظارت‌ها جدی‌تر شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با اشاره به نزدیک شدن به ایام برگزاری کنکور سراسری در کشور گفت: تصمیم‌گیری در خصوص اینکه در این مقطع کنکور برگزار می‌شود یا خیر بر عهده ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا است.
قاسم‌پور افزود: دغدغه داوطلبان و خانواده آنها در این زمینه را درک می‌کنیم اما به آنها اطمینان می‌دهیم که چنانچه تصمیم بر برگزاری کنکور باشد این کار با رعایت دقیق و کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با اشاره به اینکه توقف فعالیت حمل و نقل عمومی کلانشهر شیراز شامل مترو و اتوبوس وارد هفته چهارم شده است، گفت: این کار با هدف مدیریت بهتر بیماری کرونا انجام شد.
قاسم‌پور افزود: بر اساس نظر کارشناسان و متخصصان حوزه بهداشت و درمان، افزون بر ۲۶درصد شیوع ویروس کرونا در جامعه به وسیله حمل و نقل عمومی انجام می‌شود که در کلانشهر شیراز فعالیت این بخش‌ها متوقف شد. وی گفت: البته قبل از مصوبه ستاد ملی مبنی بر تعطیلی و محدودیت برخی فعالیت‌ها، ستاد استانی مدیریت بیماری در فارس استفاده از ماسک در تاکسی‌ها، ادارات، پاساژها و مراکز پرتردد را الزامی اعلام کرد. او اضافه کرد: توقف فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس مشکلاتی را هم برای شهروندان به ویژه اقشار ضعیف جامعه و هم رانندگان و فعالان این عرصه ایجاد کرده که امیدواریم با از سرگیری احتمالی فعالیت این بخش‌ها که با تأکید و الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد مشکلات این اقشار رفع شود. وی گفت: البته به دنبال تعطیلی ناوگان اتوبوس، مقرر شد حقوق یک ماه رانندگان این ناوگان از سوی شهرداری پرداخت شود که با توجه به گلایه برخی رانندگان این مسئله را از طریق شهرداری شیراز دنبال خواهیم کرد که حق و حقوق یک‌ماهه رانندگان پرداخت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی