[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

پیاز سوخاری ترد، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 6نفر
پیاز زرد بزرگ: 1عدد
شیر: 1پیمانه
سرکه سفید: 1قاشق غذاخوری
ماست: یک دوم پیمانه
آرد سفید: 1پیمانه
نمک: یک دوم قاشق چایخوری
فلفل: یک چهارم قاشق چایخوری
پودر سیر: 1قاشق چایخوری
روغن سرخکردنی: به مقدار کافی
برای تهیه سس سوخاری آسان
سس مایونز: یک سوم پیمانه
سس کچاپ: 3قاشق غذاخوری
سس تند: به مقدار دلخواه
 
پیاز سوخاری ترد گزینه‌ای عالی برای سرو کردن با همبرگر است و در کل می‌تواند دورچین خوبی برای غذاهای مختلف باشد. علاوه بر این، این سوخاری‌های ترد را می‌توان همراه با سس سوخاری (که در ادامه دستورش گفته شده) به عنوان میان‌وعده یا پیش‌غذا هم سرو کرد. تهیه پیاز سوخاری ترد نسبتاً آسان است و از اول تا آخر نیم ساعت بیشتر طول نمی‌کشد. نکته مهم این است که پیاز‌ها دو بار در خمیر فرو می‌روند و به این ترتیب بعد از سرخ شدن روکش آن‌ها بسیار ترد می‌شود و پیاز‌های شیرین و عالی در میان این لایه ترد طعمی بی‌نظیر پیدا می‌کند.
 
طرز تهیه
برای تهیه پیاز سوخاری ترد به سرخ کردن عمیق نیاز است. بنابراین اگر سرخکن دارید از آن استفاده کنید. در غیر این صورت داخل قابلمه‌ای به ارتفاع ۲-۳سانت روغن مناسب سرخ کردنی بریزید و بگذارید روی شعله متوسط داغ شود.
 پیاز را پوست بکنید و به صورت حلقه‌هایی به ضخامت ۱سانت برش بزنید. حلقه‌های پیاز را از هم جدا کنید.
در یک‌کاسه متوسط شیر و سرکه را با هم مخلوط کنید و بگذارید ۵دقیقه بماند. سپس ماست را با این مایع مخلوط کنید. در کاسه دیگری آرد سفید، نمک، فلفل و پودر سیر را بریزید و با هم مخلوط نمایید.
حال یکی یکی حلقه‌های پیاز را در مخلوط ماست فرو ببرید. بعد با استفاده از چنگال آن را خارج کنید و در مخلوط آرد بغلتانید. این دو مرحله را مجدداً تکرار کنید. یعنی دوباره در ماست فرو ببرید و بعد در آرد بغلتانید. پیازهای آماده شده را در یک دیس بچینید.
وقتی روغن به اندازه کافی داغ شد، ۳-۴عدد از پیاز‌ها (یا هر تعداد که در قابلمه جا می‌شود) را در روغن قرار دهید و بگذارید ۳-۴دقیقه سرخ شوند تا ترد و طلایی رنگ شوند. پیاز سوخاری ترد آماده شده را روی دستمال حوله‌ای بگذارید تا روغن اضافی‌اش گرفته شود و بعد آن را همراه با سس سوخاری آسان سرو کنید. برای تهیه سس سوخاری، سس مایونز، کچاپ و سس تند را با هم مخلوط کنید. می‌توانید مقدار کچاپ و سس تند را به دلخواه کمتر یا بیشتر کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی