[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

دیوانه‌وارترین رکوردهای غذایی ثبت شده در گینس، روزنامه شیراز نوین

به گزارش تابناک باتو، شکستن رکوردهای گینس کار بزرگی محسوب می‌شود. اما یکی از جذاب‌ترین و حیرت انگیزترین بخش‌های گینس، رکوردشکنی‌های مربوط به خوردن غذا است. حتماً شما هم قبول دارید که خوردن مقادیر زیادی غذا در مدت بسیار کم، مثلاً در حد چند ثانیه یا تنها چند دقیقه کار ساده‌ای محسوب نمی‌شود، به خصوص اگر چیزی که می‌خورید بزرگ یا مزه تندی داشته باشد. در ادامه، به تعدادی از رکوردهای غذایی عجیب و غریب ثبت شده در گینس خواهیم پرداخت.
خوردن ۱۲ همبرگر در ۳ دقیقه
رکورد بیشترین همبرگر خورده شده در ۳ دقیقه به مردی به نام تاکرو کوبایاشی تعلق دارد. کوبایاشی در سال ۲۰۱۴ در یک برنامه تلویزیونی در ایتالیا، ۱۲ همبرگر را دقیقاً در عرض ۳ دقیقه خورد.
البته هیچ کسی دوست ندارد برگرش را بدون یک سس خوشمزه بخورد، به همین دلیل به کوبایاشی اجازه دادند سس دلخواهش را برای ساندویچ‌هایش انتخاب کند که او هم بر هر ۱۲ ساندوچیش سس مایونز را انتخاب کرد.
خوردن ۲۹ کوفته قلقلی در ۱ دقیقه
کوبایاشی رکورد بیشترین کوفته قلقلی خورده شده در ۱ دقیقه را هم به نام خود ثبت کرده. این رکورد در یک برنامه تلویزیونی در نیویورک ثبت شد و طی آن کوبایاشی در برابر دوربین‌ها ۲۹ کوفته قلقلی را دقیقاً در عرض ۶۰ ثانیه بلعید.
خوردن نزدیک به ۳۰ هزار همبرگر سایز بزرگ مک دونالد در طول زندگی
احتمالاً هیچ کس به اندازه دونالد گروسک از خوردن همبرگرهای سایز بزرگ رستوران مک دونالد لذت نمی‌برد.
گروسک سال‌ها است که تقریباً هر روز ۲ همبرگر سایز بزرگ مک دونالد می‌خورد. مقدار همبرگرهای خورده شده توسط گروسک تا ماه اوت ۲۰۱۶، در مجموع ۲۸،۷۸۸ عدد بود.
پوست کندن و خوردن ۶ تخم مرغ آب‌پز در ۱ دقیقه
در سال ۲۰۱۲، مردی به نام آشریتا فرمن موفق شد ۶ تخم مرغ آب‌پز را تنها در ۱ دقیقه پوست بکند و بخورد، یعنی به طور متوسط او هر ۱۰ ثانیه یک تخم مرغ خورده بود.
فرمن البته در دنیای رکوردهای جهانی گینس، یک چهره برجسته محسوب می‌شود؛ چون رکوردهای زیادی را به نام خود ثبت کرده.
خوردن یک دونات مربایی در عرض ۱۲ ثانیه بدون استفاده از دست و لیس زدن لب‌ها
این رکورد متعلق به مردی به نام فیلیپ سانتورو است. سانتورو موفق شد یک دونات مربایی را بدون استفاده از دست یا لیس زدن لب‌هایش در عرض ۱۱/۴۱ ثانیه ببلعد. او این رکورد را در سال ۲۰۱۴ در سانفرانسیسکو در برابر دوربین‌ها به ثبت رساند.
خوردن یک شیشه کره بادام زمینی در ۱ دقیقه
آندره اورتولف، که او هم یکی از حرفه ای‌های عرصه رکوردزنی محسوب می‌شود، ۳۷۸ گرم کره بادام زمینی غلیظ و چسبناک را در عرض ۱ دقیقه خورد. اورتلوف رکوردهای غذایی دیگری هم دارد.
خوردن یک کیلوگرم ژله با چشمان بسته در ۱ دقیقه
اورتولف در سال ۲۰۱۷ رکورد دیگری را به نام خود ثبت کرد. او در عرض ۶۰ ثانیه، ۷۱۶ گرم ژله را با استفاده از چاپ استیک خورد.
او رکورد بیشترین ژله خورده شده با چشم‌های بسته و بدون استفاده از دست را هم از آن خود کرده. اورتولف ۱،۴۴۵ گرم ژله را تنها در عرض ۱ دقیقه بلعید.
خوردن یک عدد بوریتو در ۴۴ ثانیه
در سال ۲۰۱۹، لی شاتکیور توانست یک بوریتوی بسیار بزرگ را درعرض کمتر از یک دقیقه بخورد. این کار فقط ۴۴/۲۰ ثانیه از او وقت گرفته بود.
خوردن ۹ ‌هات داگ در ۳ دقیقه
در سال ۲۰۱۹، یوتیوبری به نام خوزه مونترو دورن، رکورد بیشترین‌ هات داگ خورده شده در عرض ۳ دقیقه را از آن خود کرد. دورن در عرض ۳ دقیقه، ۹‌هات داگ را بلعید.
خوردن ۳۶ حبه سیر در 1 دقیقه
در سال ۲۰۱۲، پاتریک برتولتی که او هم در عرصه رکوردزنی چهره‌ای نام آشنا به شمار می‌رود، ۳۶ حبه سیر را در ۱ دقیقه بلعید. بعید است برتولتی تا روزها از شر بوی رکوردزنی اش خلاص شده باشد.
خوردن ۶ ساندویچ کره بادام زمینی و مربا در ۱ دقیقه
برتولتی رکورد دیگری هم در سال ۲۰۱۲ به نام خود ثبت کرد. او ۶ ساندویچ کره بادام زمینی و مربا را در ۱ دقیقه خورد.
خوردن یک پیاز خام در عرض ۳۰ ثانیه
در سال ۲۰۱۳، مردی به نام یوسوکه یاماگاچی با رکورد خوردن یک پیاز خام کامل در ۲۹/۵۶ ثانیه، نام خود را در کتاب گینس به ثبت رساند. این رکوردزنی در جریان جشن‌های سال نو در ژاپن انجام شده بود.
خوردن ۳۱ کلم بروکسل در ۱ دقیقه
طبق مقررات گینس، کسانی که قصد رکوردزنی در این مورد را دارند باید با استفاده از یک خلال زیتون، هر بار فقط یک کلم را به دهان ببرند.
لینوس اربنک هم با این روش در سال ۲۰۰۸، با خوردن ۳۱ کلم بروکسل در ۱ دقیقه رکوردزنی کرد.
خوردن ۶۵ حبه انگور با استفاده از پا در ۱ دقیقه
گرچه خوردن انگور با پا کار متعارفی نیست، اما به طور قطع کار چالشی‌ای محسوب می‌شود و بسیاری از ما در تصورمان هم نمی‌گنجد که برای انجام آن تلاش کنیم، چه رسد که در آن موفق هم شویم. با این حال، در سال ۲۰۱۸، کیف علی خان ۱۹ ساله با خوردن ۶۵ حبه انگور با پاهایش در ۳ دقیقه، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.
خوردن ۲۵ مارشمالو در ۱ دقیقه
اگر تجربه خوردن این خوراکی خوشمزه را داشته باشید، می‌دانید که خوردن مارشمالو اصلاً کار ساده‌ای نیست، به خصوص که بسیار چسبناک هم هست. با این وجود، آنتونی فالزون توانست با خوردن ۲۵ مارشمالو در ۱ دقیقه، رکوردشکنی کند. از سال ۲۰۱۳ تاکنون این رکورد به نام فالزون باقی مانده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی