[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

ورزش فارس نیازمند همدلی است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان فارس با حضور در دفتر پایگاه خبری ورزش در پارس به سوالات خبرنگاران این پایگاه تخصصی ورزش استان فارس پاسخ داد.
شکراله مسکویی در ابتدا به موضوع کرونا و تأثیر آن بر فضای ورزش در استان فارس و به ویژه کلان شهر شیراز اشاره کرد و گفت: ورزشکاران و مربیان با شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی پیدا کردند که با همکاری و همفکری پیشکسوتان و اداره ورزش و جوانان استان فارس تشکیل انجمن حمایت از این قشر جامعه ورزشی  را در برنامه داریم.
مسکویی، با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا فاز اول رزمایش کمک مؤمنانه با همکاری اداره ورزش و جوانان استان فارس و شهرستان شیراز، خیران و همچنین سپاه فجر برگزار شد و کمک‌ها به جامعه هدف تقدیم شد.
وی بیان کرد: و در نظر داریم که فاز دوم این طرح نیز اجرا شود و بیش از پیش کمک‌ها را به نیازمندان واقعی برسانیم.
ترویج منش پهلوانی اولویت بسیج ورزشکاران فارس
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به مأموریت‌های ‌این سازمان اشاره و اظهار داشت: یکی از اهداف ما جذب، تربیت، آموزش و سازماندهی ورزشکاران است،  بخشی از جامعه ورزشی جامعه هدف ما هستند که شامل ورزشکاران حرفه‌ای، آماتور، مربی‌ها، لیدرها، داوران و سرپرست‌ها می‌شوند و هدف اصلی ما بحث فرهنگ‌سازی در جامعه ورزش، ترویج فرهنگ اسلامی، فرهنگ ورزش همگانی و قهرمانی است.
وی با بیان اینکه بحث دیگر ما منش پهلوانی است و ما در این حوزه نیز ورود کرده‌ایم، افزود: سازمان بسیج ورزشکاران در سطح شهرستان کانون‌هایی دارد که در سطح ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها مستقر هستند و زیر مجموعه این کانون‌ها دفاتر هستند که در حال راه اندازی دفاتر  در برخی از هیئت‌ها هستیم.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان فارس با اشاره به اینکه از تمام ورزشکاران و پیشکسوتان این عرصه برای هم‌افزایی جهت  نهادینه شدن ورزش اسلامی دعوت می‌کنیم، بیان کرد: از هیئت‌هایی که جامعه هدف خوبی دارند  با آغوش باز استقبال می‌کنیم تا در بحث دایر کردن دفاتر در هیئت‌های ‌ورزشی به ما کمک کنند، دیدگاه اصلی ما در این راستا در حوزه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی است که یک تعامل و کمکی به اداره ورزش و جوانان شود.
مسکویی با بیان اینکه یک شورای عالی قشر بسیج ورزشکاران در استان و شهرستان‌ها داریم که به  پیشبرد اهدافی سازمان هست کمک می‌کند و در راستای تحقق سخنان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم و شعار سال بتوانیم یک هم‌افزایی با خیرین و دستگاه‌های ‌ذیربط داشته باشیم، ابراز داشت: در نظر داریم در بحث نخبگان ورزشی در اداره کل ورزش و جوانان دوستان را  دعوت کنیم و مسائل مشکلات نخبگان ورزشی مطرح شود و در کار آنها تسهیل انجام شود.
ورزش همگانی باید مورد توجه قرار گیرد
این ورزشکار با اشاره به ارائه برنامه‌های‌متنوع به اداره کل ورزش و جوانان استان، اضافه کرد:  در سال جاری نیز برنامه‌هایی که از آن‌ها  پیامدهایی حاصل شود در چندین آیتم برنامه‌ریزی شده و به اداره ورزش و جوانان ارائه شده است.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف ما فرهنگ‌سازی در جامعه است،خاطر‌نشان کرد: در بحث همگانی در بخش فرهنگ‌سازی کمی ضعیف بوده و اگر فرهنگسازی خوبی در ورزش‌هایی که جامعه هدف خود داشته‌باشند شکل بگیرد باعث تشویق افراد به سمت ورزش‌های‌همگانی می‌شود.
مسکویی همچنین  با اشاره به اینکه مردم با شنیدن اسم بسیج فقط جنبه دفاعی و امنیتی آن را به یاد می‌آورند اما کار بسیج چیزی فراتر از این است،گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا و با توجه به بحث در خانه بمانید، یک پروتکل تهیه  و به جامعه هدف انتقال دادیم، مسابقات مختلف، کتابخوانی، عفاف و حجاب از جمله برنامه‌هایی است که در فضای مجازی با همکاری هیئت‌های‌ورزشی انجام می‌شود و شیوع ویروس کرونا باعث شد که از فضای مجازی بتوانیم استفاده مثبتی نیز انجام دهیم. وی در پایان ضمن  مطالبه از رئیس اداره ورزش و جوانان استان، بیان کرد:  یک هم افزایی حاصل شود و دوستان پای کار بیایند و همت جهادی شکل بگیرد، سازمان بسیج ورزشکاران نیز در راستای اهداف ذاتی خود به این بستر کمک کند تا بتوانیم در جامعه ورزشی یک برنامه نهادینه و منش پهلوانی شکل بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی