[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

مجریانی ضعیف‌تر از قانون‌گذاران ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که تحت هیچ شرایطی نباید هیچ واحد صنعتی تعطیل و پلمب شود و هیچ کس حق چنین کاری ندارد.
به گزارش دریافتی شیراز نوین، ابراهیم عزیزی در جمع صنعتگران فعال در منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه اراده مجلس یازدهم به حل مشکل واحدهای صنعتی متمرکز است، از برخورد نامناسب با منطقه ویژه اقتصادی شیراز طی سال‌های اخیر انتقاد و اضافه کرد: اکثر قوانینی که این منطقه را ویژه نشان می‌داد متأسفانه به مرور زمان از دست رفته و به همین دلیل در آن جایگاه و تراز اهداف اولیه نیست. او با بیان اینکه آماده پذیرش طرح و برنامه‌هایی که از وسط میدان می‌آیند، هستیم، افزود: حل بخشی از مشکلات نیازمند قانون است که این امید را می‌دهم که مجلس یازدهم موانع قانونی را از مسیر بر می‌دارد، چرا که برخی از مشکلات به دلیل ناکارآمدی قوانین است. عزیزی همچنین گفت: جدای از تصویب قوانین کارآمد، اگر حوزه اجرا نیز ضعیف باشد و به سمت بازدارندگی برود، همین می‌شود که الان شاهدیم لذا در حوزه قانون‌گذاری و اجرا باید اقدام کنیم.
او با تأکید بر واگذاری امور به استان‌ها نیز گفت: طبق رایزنی‌ها قرار شده بخش اعظمی از اختیارات از مرکز به استان واگذار شود و باید اذعان کرد تمرکز گرایی یک مشکل بزرگ در کشور ما است. رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: گاهی مشاهده شده موانعی که تأمین اجتماعی و مالیات و... نیز بر سر راه صنعتگران قرار می‌دهند نیز به نوعی بازدارنده شده که در پی حل آن هستیم.
عزیزی افزود: همه مسئولان استان فارس در هر ۳رکن و قوه بر این شدند تا با تعامل بیشتر جلوی آسیب پذیری واحدهای تولیدی و صنعتی را بگیرند. او گفت: موضوع دیگری که برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی دنبال کردیم این است که دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها را در قالب یک توافق استانی موظف به خرید از واحدهای داخل استان کنیم. 
نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس بیان کرد: در این راستا باید اختیارات نیز به سازمان‌های استانی تفویض شود تا این امر اتفاق افتد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی