[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

شیوه‌نامه حمایت از افراد دارای معلولیت تدوین می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: در راستای وظایف شهرداری در تبیین حقوق شهروندی و با همکاری مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز شیوه‌نامه حمایت از افراد دارای معلولیت تدوین می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز دکتر «علی ناصری» با اشاره به موضوع یکصد و سی و یکمین جلسه این کمیسیون که به بررسی طرح پیشنهادی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز با عنوان «توانمندسازی و حمایت از افراد دارای معلولیت» اختصاص داشت، گفت: در این جلسه طرح فوق بررسی و مقرر شد این مرکز اصلاحات مربوط به طرح فوق را انجام داده و نتیجه را ظرف مدت دو هفته آینده به شورا اعلام کند.
وی با تأکید بر این که در جهت حمایت از معلولان، قانون‌گذاری صورت پذیرفته است و هرگونه اقدام می‌بایست در راستای آخرین اراده قانون‌گذار باشد، اظهار داشت: بر این اساس در خصوص دسترس‌پذیری، تردد و تحرک معلولان باید به مواد ۲ و ۴ قانون حمایت از حقوق معلولان و دستورالعمل نحوه تشکیل اداره جلسات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی شهرستان اشاره شود.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز همچنین عنوان داشت: بهتر است طرح مذکور به مناسب‌سازی خودروهای حمل‌ونقل عمومی جهت استفاده معلولان از موضوع تبصره یک ماده پنج قانون حمایت از حقوق معلولان  بپردازد.
وی به ردیف‌های مرتبط با حوزه عملکرد سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز اشاره داشت و افزود: با اعلام نظر کارشناسی توسط آن سازمان، نتیجه باید ظرف دو هفته آینده به شورای اسلامی شهر اعلام شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی