[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

گام بلند شرکت گاز در مسیر توسعه، روزنامه شیراز نوین

تاکنون با اجرای بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی روستایی و نصب بیش از ۲۵۸ هزار علمک گاز، ۲ هزار و ۵۶ روستای استان فارس به شبکه سراسری گازطبیعی متصل شده و ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی استان به 86.5 درصد رسیده است.
 غلامعباس حسینی مدیر عامل شرکت گاز استان فارس در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: در حال حاضر 101 شهر استان فارس با ضریب نفوذ 7/98 درصد از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به ضرورت رونق و جهش تولید و اطمینان بخشی در حوزه تأمین انرژی پایدار در همه مناطق استان، عملیات گازرسانی به همه روستاهای مشمول در برنامه کاری این شرکت در سال جاری قرار گرفته است. وی با بیان این که پایداری مداوم عرضه انرژی، زمینه مناسب برای فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی برای تحقق شعار سال را فراهم کرده است، خاطر‌نشان کرد: سال گذشته از ۲ هزار و ۴۷۰ واحد تولیدی اعم از صنایع غذایی تبدیلی، کشاورزی، گلخانه‌ای، دام و طیور و آبزی پروری فعال در استان، به یک هزار و ۵۴۷ واحد با مصرف تقریبی ۱۳۳ هزار مترمکعب در ساعت گازرسانی شده است. 
به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، گازرسانی به صنایع کشاورزی، به طور میانگین، جایگزینی ۸۰‌هزار لیتری سوخت‌ مایع را برای هر صنعت در سال به همراه داشته است. حسینی با اشاره به این که گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی اشتغال‌زا با هدف جایگزینی سوخت پاک و ارزان گاز با دیگر سوخت‌های فسیلی، از مهم‌ترین رسالت‌های‌شرکت گاز استان فارس است، افزود: از ۸ هزار و ۷۵۵ واحد صنعتی فعال در فارس با احتساب واحدهای تولیدی (صنایع غذایی تبدیلی، کشاورزی، گلخانه ای، دام و طیور و آبزی پروری)، در مجموع ۸ هزار و ۱۴ واحد صنعتی تاکنون گاز‌دار و عملیات گازرسانی به ۲۹۸ واحد صنعتی دیگر نیز در دست اجراست و این صنایع هم به‌زودی از مزایای پایداری گاز طبیعی،کاهش هزینه‌ها، آلودگی کمتر و بازده بیشتر نسبت به سوخت مایع برخوردار می‌شوند. به گفته وی، گازرسانی به مراکز عمده کشاورزی، ضمن افزایش بهره‌وری و تقویت بخش صنعت و تولید، زمینه را برای گذر از کشاورزی سنتی به صنعتی و توسعه صنایع تبدیلی و جهش تولید و اشتغال فراهم می‌کند. مدیر عامل شرکت گاز استان فارس در ادامه سخنان خود به نشت یابی خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در سطح استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته  ۲۷ هزار كیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع و ۷۴۶ هزار علمک گاز نیز توسط واحد بازرسی فنی این شرکت انجام شد. وی افزود: علاوه بر نشت‌یابی خطوط و شبکه انشعابات شهری و روستایی، ۸۹۰ ایستگاه TBS  موجود در سطح استان نیز به صورت کامل مورد بازرسی و نشت‌یابی قرار گرفت. به گفته حسینی، مطابق با برنامه‌ریزی‌های‌صورت گرفته، همه خطوط گازرسانی شهرها و روستاهای استان در سال جاری نیز با دقت مورد بازرسی و نشت یابی قرار می‌گیرد. مدیر عامل شرکت گاز استان فارس در پایان سخنان خود، به توسعه گازرسانی در سطح استان در سال جهش تولید اشاره کرد و افزود: در سال جاری به 7 شهر و 153 روستای استان تا پایان سال‌جاری گازرسانی خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی