[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

سرمایه‌گذاری در شمال فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شركت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینكه زیرساخت مناسبی در شهرک‌های صنعتی آباده برای جذب سرمایه گذار فراهم شده است، گفت: شهرک صنعتی آباده با استقبال مناسب سرمایه گذاران همراه است و برای جذب سرمایه گذاران در شهرک صنعتی ایزدخواست و ناحیه صنعتی سورمق نیز مشوق‌هایی در نظر گرفته می شود. به گزارش روابط عمومی شركت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی پس از بازدید از شهرک صنعتی ایزدخواست و مناطق پیشنهاد شده به منظور ایجاد نواحی صنعتی بهمن و صغاد، در جلسه بررسی و رفع مشكلات شهرک‌های صنعتی آباده كه با حضور فرماندار و برخی مسئولان شهرستان آباده برگزارشد، افزود: در حال حاضر دو شهرک و یک ناحیه صنعتی در شهرستان آباده با مساحتی افزون بر 340هكتار آماده جذب متقاضیان سرمایه گذاری است كه تاكنون 100قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد شده است. وی با اشاره به بازدید از شهرک صنعتی ایزدخواست و جلسه با اعضای شورای شهر و مسئولان این شهر گفت: با توجه به اینكه این شهرک صنعتی دارای امكانات زیربنایی نظیر آب،گاز و برق است، برای تسریع در جذب سرمایه‌گذار مقرر شد به پنج سرمایه‌گذار نخست در این شهرک صنعتی مشوق‌های ویژه ای اختصاص دهیم. فتوحی افزود: همچنین با هماهنگی با شهرداری و شورای اسلامی شهر مقرر شد بسترهای لازم برای استقرار صنوف تولیدی و اصناف مزاحم شهری  در قالب ایجاد زون ویژه گارگاهی فراهم شود و در این زمینه حمایت‌های لازم از استقرارصنوف انجام شود. وی با بیان اینکه شهرک صنعتی ایزدخواست در شمالی‌ترین نقطه استان فارس از موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است، گفت: این شهرک صنعتی دارای 95 هکتار مساحت است و ظرفیت استقرار 200 واحد تولیدی - صنعتی با پیش‌بینی اشتغال‌زایی یک هزار نفر را خواهد داشت. مدیر عامل شركت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه با اشاره به وضعیت ناحیه صنعتی سورمق افزود : این ناحیه صنعتی با 35 هکتار ظرفیت استقرار 100واحد صنعتی را دارد و پیش‌بینی می‌شود با استقرار واحدهای صنعتی ظرفیت 500نفر اشتغال‌زایی در آن ایجاد می‌شود.
وی افزود: این ناحیه  صنعتی با توجه به نزدیکی  به استان،‌ از موقعیت ویژه‌ای برای سرمایه گذاری برخوردار است. وی افزود: هم اكنون دادخواست‌هایی برای احداث صنایع بزرگ كاشی و سرامیک در این ناحیه ارائه شده  است.
وی با بیان اینكه مساحت كم این ناحیه صنعتی جوابگوی بالای متقاضیان در آینده نخواهد بود، خواستار اجرای طرح توسعه و الحاق بخشی از اراضی اطراف به این ناحیه صنعتی شد. فتوحی در ادامه با بیان اینکه شهرک صنعتی آباده نیزاز مجهزترین و بهترین شهرک‌های صنعتی استان فارس محسوب می‌شود، گفت: این شهرک صنعتی در زمینه  امکانات و زیر ساخت‌ها وضعیت مناسبی دارد و هم اكنون بیش از 100سرمایه گذار برای ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی زمین دریافت كرده اند كه از این تعداد 61واحد با اشتغال 820نفر موفق به پروانه بهره‌برداری شده‌اند. وی در ادامه با اشاره به بازدید از مناطق بهمن و صغاد وگفت: با توجه به درخواست اعضای شورای اسلامی شهرهای این منطق  و اینكه این دو شهر دارای ظرفیت مناسب برای راه اندازی شهرک صنعتی هستند، به شرط تأمین زمین مناسب و نیز تأمین آب، حاضر به ایجاد نواحی صنعتی برای این مناطق هستیم. فرماندار شهرستان آباده نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان و نیز موقعیت وپژه آباد در شمال فارس و نزدیكی به دو استان یزد و اصفهان گفت: آباده از ظرفیت بی‌نظیری برای جذب سرمایه‌گذار برخوردار است و باتوجه به اینكه این شهرستان در زمینه معادن خاک‌نسوز عنوان نخست كشور را به خود اختصاص داده، ایجاد صنایع مرتبط با این ماده معدنی نظیر كاشی و سرامیک از مزیت‌های عمده شهرستان است. زین العابدین نیک‌مرام هدایت  سرمایه گذاران به شهرک‌های صنعتی با توجه به وجود امكانات زیربنایی را یک اصل مهم برشمرد و گفت: باید بر اساس نقشه آمایش صنعتی شهرستان، بستر‌های لازم برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی در قالب ایجاد شهرک‌های صنعتی در مناطق مستعد شهرستان كه فاقد شهرک صنعتی هستند، فراهم شودو در این زمینه دستگاه‌های اجرایی شهرستان نیز همكاری و حمایت های لازم را انجام می‌دهند. وی با اشاره به بازدید انجام شده از شهرک صنعتی ایزدخواست گفت: این شهر ایزدخواست بعنوان پیشانی استان فارس در شمالی‌ترین نقطه استان قراردارد و شهرک صنعتی ایزدخواست نیز به‌عنوان دروازه ورودی شمال استان از ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه صنعتی برخوردار خواهد بود كه با تصمیم اتخاذ شده در خصوص استقرار كارگاه‌های تولیدی و نیز اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری، امیدواریم این شهرک صنعتی فعال شود. نیک‌مرام با اشاره به درخواست چند سرمایه گذار برای راه اندازی طرح‌های بزرگ صنعتی در ناحیه سورمق،گفت: امیدواریم با ورود این سرمایه‌گذاران، این ناحیه صنعتی نیز رونق گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی