[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

ترویج فرهنگ شهادت با پاسداشت مقام شهدا، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- گروه فرهنگ و هنر
سومین «سه‌شنبه‌های‌تکریم» استان فارس با تجلیل از خانواده شهیدان «اسماعیل و رضا مسعودی» همزمان با شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) به صورت ویدوئوکنفرانس برگزار شد. به گزارش شیرازنوین، آئین تکریم از خانواده شهیدان «رضا و اسماعیل مسعودی» 7 مردادماه همزمان با شهادت حضرت امام محمد باقر‌(ع) با حضور حجت الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های‌فرهنگی هنری مساجد فارس و سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس استان و مهدی صابری، فرمانده حوزه مقاومت بسیج خاتم الانبیاء (ص) اقلید به همت کانون فرهنگی هنری فدائیان ولایت مسجد امام رضا (ع) و کانون فرهنگی هنری صبح صادق مسجد ثارالله (ع) شهرستان اقلید به علت شیوع ویروس بیماری کرونا و وضعیت قرمز استان فارس به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های‌فرهنگی هنری مساجد فارس وی با اشاره به اجرای طرح ملی «سه شنبه‌های‌تکریم» در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: هدف طرح ملی «سه‌شنبه‌های‌تکریم» بزرگداشت مقام شهدا و ایثار خانواده‌های‌معظم آنها است.حجت الاسلام حسین امیدی در این مراسم گفت: تکریم خانواده‌های‌معزز شهدا به عنوان یکی از برنامه‌های‌مهم همیشه در دستور کار بوده و هست و این موضوع نه فقط به عنوان بحث اداری بلکه از صمیم دل و جان علاقه داریم که اجرا کنیم. وی با اشاره به اجرای طرح ملی «سه‌شنبه‌های ‌تکریم» در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: هدف اصلی اجرای طرح؛ بزرگداشت مقام شهید، شهادت و ایثار خانواده‌های‌معظم آنها است که با مشارکت کانون‌های‌فرهنگی هنری مساجد در حال برگزاری است. مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های‌فرهنگی هنری مساجد فارس با بیان اینکه شهدا امنیت، مقام و جایگاهی را فراهم کردند که ما در آرامش زندگی کنیم، افزود: وظیفه و تکلیف این بود که حضوری برسیم اما شیوع بیماری ویروس کرونا و اهمیت سلامتی والدین معظم شهدا به صورت مجازی برگزار شد و امیدوارم به دعای شهدا، این بیماری از سراسر جهان رخت بربنند. حجت‌الاسلام امیدی با گرامیداشت یاد و خاطره 400 شهید اقلید همچنین از همکاری کانون فرهنگی هنری «فدائیان ولایت» مسجد «امام رضا‌(ع)» و کانون فرهنگی هنری «صبح صادق» مسجد «ثارالله (ع)» این شهرستان در اجرای طرح ملی «سه‌شنبه‌های‌تکریم» قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس استان فارس در آئین تکریم از خانواده شهیدان «اسماعیل و رضا مسعودی» که در قالب طرح ملی «سه‌شنبه‌های‌تکریم» برگزار شد، گفت: حضور در جمع خانواده شهدا باعث درک عظمت شهدا و روحیه خوب برای ما می‌شود.سردار سعید کوشکی جهرمی در این آئین گفت: وظیفه ما و همه مسئولان است که از نزدیک به دیدار خانواده شهدا بروند و حضور ما در جمع خانواده شهدا باعث درک عظمت شهدا و روحیه خوب ما می‌شود. مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس استان فارس با تأکید بر اینکه اگر در دنیا سربلند هستیم و عزت و احترام داریم، به خاطر رشادت شهدا، ایثارگران و رزمندگان است، خاطرنشان کرد: سلسله جنبان شهادت، ائمه اطهار (ع) هستند و امیدواریم به لطف و عظمت اهل‌بیت (ع) و واسطه شهدا ما هم مورد شفاعت و عنایت قرار بگیریم. این یادگار دفاع مقدس با تأکید بر ترویج فرهنگ شهید و شهادت، اظهار داشت: وقتی محضر پدران و مادران شهدا مشرف می‌شوم، از آنان التماس دعا می‌گیرم و به یقین تمام مسئولین کشور هرچه پای پدران و مادران شهدا بریزند، کم است و به نوبه خودم نسبت به کوتاهی‌های‌انجام شده پیرامون خانواده شهدا، رزمندگان و جانبازان عذرخواهی می‌کنم.وی همچنین گفت: امیدوارم خداوند در قیامت ما را بیش از این شرمنده شهدا نکند و من هر وقت دچار مشکل می‌شوم، رفع مشکلات را از شهدا می‌خواهم.
در ادامه این مراسم پدر شهیدان «اسماعیل و رضا مسعودی» در آئین سومین طرح ملی «سه‌شنبه‌های‌تکریم» استان فارس که به صورت ویدئوکنفرانس در شهرستان اقلید برگزار شد، گفت: تنها انتظار خانواده شهدا حرکت مسئولان و مردم در خط شهداست.غلامحسین مسعودی گفت: شهدا در آسمان‌ها مهمان خدا هستند و همین که یادی از خانواده شهدا دلجویی می‌کنید، قابل قدردانی و برای ما مهم است. پدر شهیدان «اسماعیل و رضا مسعودی» با گرامیداشت یاد و خاطره 400 شهید اقلید و شهید «سید اسماعیل طباطبایی»، سید شهیدان این شهرستان و همچنین یاد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، افزود: خون شهید سلیمانی روح جدید به انقلاب تزریق کرد و خانواده شهدا هیچ انتظاری از هیچ کسی ندارند الا اینکه مسئولان در خط شهدا حرکت کنند. وی با بیان اینکه ستون، پایه و اصل انقلاب، مساجد هستند، گفت: به تعبیر امام خمینی (ره) مساجد سنگر است و باید بیش از این به مساجد توجه شود و این در حالی است که به موضوع مساجد کمتر اشاره شده است.
خاطرنشان می‌شود، آئین تکریم از خانواده شهیدان «اسماعیل و رضا مسعودی» همزمان با شهادت امام محمد باقر (ع) با حضور حجت‌الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های‌فرهنگی هنری مساجد فارس و مهدی صابری، فرمانده حوزه مقاومت بسیج خاتم الانبیاء (ص) اقلید به همت کانون فرهنگی هنری فدائیان ولایت مسجد امام رضا (ع) و کانون فرهنگی هنری صبح صادق مسجد ثارالله (ع) شهرستان اقلید به علت شیوع ویروس بیماری کرونا و وضعیت قرمز استان فارس به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی