[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

نوشیدنی مضر برای ریفلاکس معده!، روزنامه شیراز نوین

الودکتر- نوشیدنی مضر برای ریفلاکس معده را با مطالعه مقاله پیش رو بیشتر بشناسید. نوشیدنی‌ها همانند خوراک‌ها می توانند بر بهبود یا بدتر شدن ریفلاکس معده تأثیر بگذارند. یکی از نوشیدنی‌های‌ معمولاً ما ایرانیان چای است که چای کهنه دم آن به شدت برای افرادی که از ریفلاکس معده رنج می برند مضر است. پس از این نوشیدنی مضر برای ریفلاکس معده دوری کنید. در این مقاله بیشتر در این باره بحث شده است.
نوشیدن چای
فرزاد بابایی در گفت و گو با  ایسنا، با اشاره به وجود انواع چای، گفت: انواع چای از جمله چای سیاه، سبز و سفید در سطح بازار عرضه می‌شود که چای سیاه به صورت معمول بیشترین مصرف کننده را دارد. بابایی چای تازه‌دم را عنوان یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌ها دانست و افزود:  چای نوشیدنی سالمی است که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد، اما اگر این نوشیدنی به شکل صحیح مصرف نشود می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.
این کارشناس تغذیه با اشاره به وجود اسید تانیک و اگزالات در چای، گفت: این دو ماده در چای باعث عدم جذب آهن می شوند و مقدار آنها در چای کهنه و پررنگ بیشتر است.
نوشیدن چای کهنه دم
وی افزود: در همین راستا افراد باید از مصرف چای کهنه و نیز چای پررنگ که حاوی مقدار زیادی اسید تانیک و اگزالات است، خودداری کنند.
بابایی تصریح کرد: همچنین برای جذب بهتر آهن توصیه می‌شود، افراد از مصرف چای بلافاصله بعد از وعده غذایی خودداری کنند. وی در خصوص نحوه مصرف چای هم یادآور شد: طبق مطالعات انجام شده چای داغ یکی از عوامل ایجاد سرطان معده و مری است، بنابراین افراد باید اجازه دهند چای کمی خنک شده و بعد آن را مصرف کنند. بابایی افزود: همچنین مصرف زیاد چای کهنه باعث ایجاد ریفلاکس می‌شود، بنابراین زیاده روی در مصرف چای داغ و کهنه دم می تواند اثرات مخربی بر دریچه معده و مری داشته باشد. وی با تأکید بر اینکه چای که در اثر کهنه‌دم بودن غلیظ شده باشد اصلا قابلیت مصرف ندارد، گفت: چای پررنگ یا کهنه می تواند موجب کم خونی‌های‌شدید شده و مشکلات دستگاه گوارش ایجاد کند که توصیه می شود اکیداً از مصرف آن خودداری شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی