[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

عباس حاجی زاده : مراکز مشاوره زمینه ساز انتخاب درست جوانان در ازدواج هستند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: مراکز مشاوره زمینه ساز انتخاب درست و آگاهانه جوانان در ازدواج هستند.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از خبرگزاری برنا، عباس حاجی زاده در دیدار با مراکز مشاوره دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اظهارداشت: ائمه اطهار اسطورهای مناسبی برای ما هستند واگر ما به درستی به زندگی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه نگاه کنیم الگوهای مناسبی برای زندگی می‌بینیم که می‌تواند برای جوانان مفید باشد.
وی ادامه داد: مسکن، مهریه ، نوع زندگی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) الگو‌های‌شایسته‌ای برای جامعه ایرانی اسلامی ما هستند که خوب پردازش و فرهنگ‌سازی نشده است.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس با تأکید براینکه هفته ازدواج یک هفته نیست و باید برنامه‌ریزی برای ازدواج جوانان در سراسر سال داشته‌باشیم، تصریح کرد: امیدوارم با فعالیت‌ها و اقدامات مناسب‌تر بتوانیم رهرو مناسبی برای ائمه اطهار باشیم و الگوهای مناسبی در این قضیه بسازیم و به جوانان بشناسانیم.
حاجی زاده در با بیان اینکه بحث ازدواج یکی از ضرورت‌های ‌زندگی و سنت‌های‌پیامبر است که باعث تقویت دین اسلام می‌شود، عنوان کرد: ازدواج آگاهانه و موفق نیازمند آموزش و مهارت آموزی است و در این میان نقش مشاوران برای کمک به ارتباط بهتر زوجین بسیار مهم است.
وی خاطر نشان کرد: بیشترین چالش در زندگی زوجین در سال اول زندگی اتفاق می‌افتد و اینجا است که نقش مشاوران اصلح برای استحکام خانواده بسیار پررنگ می‌شود.
رفع مشکلات جوانان یکی از اولویت‌های‌کاریم است
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس با اشاره به اینکه اعتقاد دارم که اداره ورزش و جوانان ظرفیت خوبی برای کمک به جوانان دارد، عنوان کرد: به دلیل گرفتاری‌های‌که در ورزش وجود دارد کمتر فرصت شده به جوانان بپردازیم اما من از روزی که معارفه شدم رفع مشکلات جوانان را یکی از اولویت‌های‌کاری خود قرار داده‌ام.
حاجیزاده ابرازداشت: به اعتقاد من دلیل بالارفتن سن ازدواج جوانان این است که فرهنگ‌سازی مناسب در زمینه ازدواج آسان انجام نشده به گونه‌ای که در شرایط کنونی جوان فکر می‌کنند باید همه شرایط فراهم باشد تا ازدواج کنند درصورتی که خیلی راحت‌تر باید این اتفاق مبارک عملیاتی شود.
وی ادامه داد: مراکز مشاوره با توجه به توانمندی‌ها و تخصص‌های ‌خود می‌توانند به جوانان کمک کنند تا سطح توقع‌های‌خود را در موضوع‌های ‌مختلف پایین‌تر بیاورند و راحت‌تر ازدواج کنند.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان با اشاره به اینکه مشکلات موجود در مراکز مشاوره را قطعاً پیگیری می‌کند، بیان کرد: اگر هم افزایی درموضوع مشاوره اتفاق بیفتد و دستگاه‌های مرتبط در کنار هم قرار گیرند فعالیت‌های‌مناسبی در این حوزه به جوانان و خانواده‌ها ارائه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی