[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

شهروندان، افراد فالگیر را به منزل خود راه ندهند ، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، گفت: اقشار مختلف جامعه باید ضمن حفظ هوشیاری خود، از ورود افراد فالگیر، رمال و دعانویس به منازل خود جلوگیری کنند. سرهنگ «كاووس محمدی» در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: یکی از روش‌هایی که کلاهبرداران از عدم آگاهی شهروندان سوء استفاده کرده و پول‌های کلانی را از آنها کلاهبرداری می‌کنند؛ دعانویسی، رمالی، طالع بینی، طلسم، فال قهوه و موضوعاتی مشابه این عناوین است. وی افزود: شیادان به بهانه‌های رفع بیماری، گرفتاری، مشکلات خانوادگی و بخت گشایی به درب منازل شهروندان مراجعه می‌کنند و خود را فردی دارای قدرت‌های خارق‌العاده و توانایی‌های معنوی معرفی می‌کنند و با فریب افراد و استفاده از روش هایی از قبیل تعریف از خود، تهدید فرد به استفاده از قدرت‌های جادویی و دادن اطلاعات کذب و دروغ زمینه جلب اعتماد وی را طرح ریزی و علاوه بر سرقت وسایل منازل؛ از شهروندان پول‌هایی گاه به مراتب کلان درخواست می‌کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه اقشار مختلف جامعه باید ضمن حفظ هوشیاری خود از ورود افراد فالگیر، رمال و دعانویس به منازل خود جلوگیری کنند، تصریح کرد: شهروندان به این نکته توجه داشته باشند که افراد رمال و فالگیر هیچ کمکی برای رفع مشکلات، بیماری‌ها و گرفتاری‌های خانواده‌ها نکرده و هدف آنها کسب درآمد از طریق فریب مردم بوده و چه بسا زمینه‌ساز مشکلات و گرفتاری‌های دیگری برای خانواده‌ها خواهند شد.
سرهنگ «محمدی» تأکید کرد: شهروندان با تقویت باورهای دینی و افزایش آگاهی، راه سوء استفاده و سودجویی را از این کلاهبرداران گرفته و به تبلیغاتی که از طریق مردم و فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، اعتماد نکرده و فریب نخورند.
معاون اجتماعی پلیس فارس از شهروندان خواست ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیس، به هیچ وجه به افرادی كه هویت واقعی آنها را نمی‌شناسند اعتماد نكنند و در صورت مشاهده موارد مشكوک، سریعاً مراتب را از طریق مركز فوریت‌های پلیس 110 با ماموران انتظامی در میان بگذارند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی