[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

پیش‌دستی مددکاری برحوزه قضایی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی استان فارس با بیان اینکه ۲۲ مرکز اورژانس اجتماعی در استان فارس وجود دارد، گفت: در اغلب شهرهای استان نیاز است که اورژانس اجتماعی ایجاد شود.
به گزارش شیراز نوین به نقل از تسنیم،  اعظم فرمانی با اشاره به اینکه مراکز اورژانس اجتماعی با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: در مواردی مانند کودک‌آزاری، همسر آزاری، خشونت‌های خانگی و دیگر آسیب‌های این چنینی قبل از اینکه فرایند قضایی و حقوقی تشکیل شود، برای افراد آسیب‌دیده خدمات مددکاری و روانشناسی ارائه می‌شود. 
وی با بیان اینکه اورژانس اجتماعی به کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند، گفت: کاهش و کنترل آسیب‌ها و ساماندهی امور فرد و خانواده هدف اصلی و نهایی مراکز اورژانس اجتماعی است. 
رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی استان فارس افزود: 22 مرکز اورژانس اجتماعی در استان فارس وجود دارد که 2 مرکز در شهرستان شیراز قرار دارد و مابقی در شهرستان‌های استان فارس است. 
فرمانی بیان کرد: براساس برنامه ششم توسعه در شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت اورژانس اجتماعی تشکیل می‌شود اما در استان فارس هنوز شهرهای زیادی هستند که باید در آنها اورژانس اجتماعی تشکیل شود که از جمله این شهرها خرامه، بیضا، فراشبند، قائمیه و غیره است. 
وی با بیان اینکه در یک نگاه کلی در اغلب شهرهای استان نیاز است که اورژانس اجتماعی تشکیل شود، عنوان کرد: بیشترین موارد مراجعه به اورژانس اجتماعی در حوزه خشونت‌های خانگی است که اختلافات حاد خانوادگی،کودک آزاری، همسر آزاری بالاترین آمار موجود است.
رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی استان فارس با اشاره به تأثیرات مثبت این مراکز در سطح استان تصریح کرد: البته محدودیت‌هایی نیز از جمله کمبود نیرو، اعتبارات و امکانات وجود دارد که سبب می‌شود گاه فعالیت اورژانس اجتماعی با کندی روبه‌رو شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی