[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

بازدید هوایی معاون رئیس‌جمهوری از پروژه بزرگراه دشت ارژن- ابوالحیات، روزنامه شیراز نوین

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، عصر چهارشنبه پس از ورود به شیراز به صورت هوایی از پروژه بزرگراه دشت ارژن- ابوالحیات بازدید کرد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت، به صورت هوایی از پروژه بزرگراه شیراز به سمت نورآباد و بابامیدان و سد نرگسی در غرب استان فارس بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات انجام شده در این پروژه‌ها قرار گرفت.
عملیات اجرایی پروژه تکمیلی قطعات اول و دوم بزرگراه دشت ارژن - ابوالحیات در سال ۱۳۹۱ آغاز شده و در حال حاضر ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
هدف اصلی از اجرای این پروژه، اتصال ایمن جاده‌ای بین استان‌های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد به استان فارس و کاهش زمان سفر است.
در حال حاضر ۱۵کیلومتر از این پروژه در مرحله سابگرید (بستر روسازی) و آماده انجام روسازی و چهار کیلومتر لایه اول نیز آسفالت شده است و در صورت تأمین مالی، این پروژه در سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.
بازدید از موزه دفاع مقدس، نشست با مجمع نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی و همچنین حضور در برنامه زنده تلویزیونی از دیگر برنامه‌های روز (چهارشنبه) سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان فارس بود.
کلنگ‌زنی خط ۳ مترو شیراز، بازدید از سالن ورزشی ۶ هزار نفری حسینی الهاشمی، افتتاح فاز اول دانشگاه صنعتی شیراز و بازدید از بیمارستان پیوند اعضای شهر صدرا از دیگر برنامه‌های سفر نوبخت به شیراز بود.
بر اساس برنامه زمان‌بندی این سفر، قرار است با حضور نوبخت عملیات ساخت سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی محرومان در منطقه شریف‌آباد شهر شیراز آغاز شود.
آخرین برنامه سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به شیراز، حضور در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس، اعلام شده است.
در این نشست، چند تفاهم‌نامه همکاری امضا و مبادله خواهد شد که از جمله آنها می‌توان به مبادله تفاهم‌نامه تأمین مسکن نیازمندان زیر پوشش کمیته امداد و تفاهم‌نامه پروژه‌های جهش تولید استان فارس و تفاهم‌نامه توسعه زیرساخت‌های صدا و سیمای مرکز فارس اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی