[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

تولید باید احیا شود ، روزنامه شیراز نوین

   زهرا وثوقی-گروه خبر
رئیس سازمان صمت فارس گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در تحقق شعارجهش تولید نقش مؤثری دارند ودر راستای معرفی تولیدات داخلی درنمایشگاه‌های تخصصی قصد آن را داریم تا کارگاه‌های نیمه فعال را به ظرفیت‌های‌بالا وکارگاه‌های تعطیل شده را به چرخه تولید باز گردانیم. 
حمیدرضا ایزدی در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی  قطعات خودرو در محل دائمی نمایشگاه‌های‌ بین‌المللی استان فارس در شهرک گلستان شیراز افتتاح شد، بیان کرد: هدف ما در سال جهش تولید این است که کارگاه‌هایی که نیمه فعال هستند را به ظرفیت بالا برسانیم و کارگاه هایی که تعطیل هستند را به چرخه تولید برگردانیم.
ایزدی ادامه داد: کارگاه‌هایی در استان در حال احداث می‌باشند و تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند اما برای 40‌درصد باقیمانده با مشکلاتی مواجه هستند که تلاش می‌کنیم با همین میزان پیشرفت به بهره‌برداری برسند.
وی اظهار کرد: از سویی دیگر از طرح‌های ‌بزرگمان غافل نشده‌ایم و تلاش می‌کنیم طرح‌های‌توسعه در واحدهای بزرگ به سرانجام برسند.
ایزدی در تشریح راه اندازی و توسعه کارخانه‌های‌بزرگ گفت: ظرف دو هفته گذشته فاز دوم طرح توسعه فولاد پاسارگاد با سرمایه‌گذاری بیش از 5 هزار میلیارد تومان و اشتغال 700 نفر کارگر به بهره‌برداری رسید و چرخه زنجیره تولید را در کارخانه‌های‌بزرگ تکمیل می‌کنیم تا بتوانیم از زیرساخت‌های‌تولید مواد اولیه تا محصول نهایی را در کارخانه‌های ‌بزرگمان داشته‌باشیم.
وی افزود: روز پنجشنبه یکی از کارخانه‌های‌بزرگ استان با عنوان «کربنات سدیم کاوه» با سرمایه‌گذاری بیش از 2 هزار و صد میلیارد تومان و اشتغال هزار و 3 نفر در منطقه محروم فیروزآباد به بهره‌برداری می‌رسد که با بهره‌برداری از این کارخانه صنایع پایین دستی هم شکل می‌گیرد و محصول این کارخانه کربنات سدیم است که مورد استفاده در صنایع شیشه‌سازی، شوینده و شیمیایی خواهد بود.
ایزدی افزود: امیدواریم بعد از بهره‌برداری از این کارخانه، صنایع پایین دستی را که برای آن تعریف کردیم بتوانند اشتغال ایجاد کنند تا در سال جهش تولید بتوانیم کار بزرگی را برای کشور انجام دهیم.
رئیس سازمان صمت  فارس در خصوص نقش نمایشگاه‌ها در تحقق جهش تولید نیز گفت: یکی از اهداف اساسی برگزاری نمایشگاه‌ها بحث «تولید» یعنی شناساندن واحدهای تولیدی به مردم، مصرف کنندگان و کسانی است که از محصولات این واحدهای تولیدی استفاده می‌کنند.
ایزدی بیان کرد: با توجه به وضعیت کرونایی؛ برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با رعایت الزامات، دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های‌بهداشتی در دستور کار ما است که در نمایشگاه‌های برگزار شده شاهد آن هستیم و تولید کنندگان بسیاری در این نمایشگاه‌ها حضور دارند که محصولات خود را ارائه می‌دهند و مورد استفاده در واحدهای دیگر قرار می‌گیرند.
همچنین مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس نیز با اعلام اینکه تمام پروتکل‌های بهداشتی، الزامات سلامت محیط و فاصله‌گذاری اجتماعی در مقابله با شیوع ویروس کرونا در این نمایشگاه رعایت شده است، گفت: نوزدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو ویژه بازدیدکنندگان متخصص و فعالان صنعت قطعات خودرو بوده و به مدت چهار روز از ساعت ۱۷ تا ۲۲ پذیرای مخاطبان خاص خود است.
سید محمود موسوی از حضور ۵۰ شرکت از استان‌های فارس، تهران، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی و اصفهان در این نمایشگاه خبر داد و گفت: دو سالن حافظ و سرو به مساحت ۸ هزار متر مربع به مشارکت کنندگان نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی قطعات خودرو اختصاص داده شده است. 
وی افزود: در راستای اجرای فاصله گذاری اجتماعی علاوه بر افزایش فاصله بین غرفه‌ها و دو برابر کردن راه روها، تعداد مشارکت‌کنندگان این رویداد ۵۰ درصد کاهش داده شده و به صورت روزانه سالن‌ها و تمام سطوح در طول برگزاری گندزدایی می‌شوند.
 موسوی گفت: این نمایشگاه در جهت حمایت از تولید کنندگان قطعات خودرو داخل کشور و با نظارت اتحادیه‌ها و اداره کل استاندارد فارس برگزار می‌گردد و نقش بسزایی دراشتغال‌زایی، شناسایی بازار، پیشرفت علمی و تخصصی صنایع، توسعه اقتصادی و رونق تولید دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی