[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

همه مدیون خون شهدا هستیم، روزنامه شیراز نوین

نخستین «سه‌شنبه‌های‌تکریم» جنوب استان فارس با تجلیل از خانواده «سردار شهید نجفعلی مفید» و با حضور ویدئوکنفرانسی صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان تبلیغات اسلامی استان در لارستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از جنوب فارس؛  «صابر سهرابی» مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان فارس  در نخستین سه‌شنبه‌های تکریم جنوب استان فارس با بیان اینکه «سه شنبه‌های‌تکریم» سعادتی بوده که نصیب ما شده است تا به خدمت خانواده معظم شهدا برسیم، گفت: از وصیت نامه سردار شهید نجفعلی مفید باید استفاده کنیم و توصیه‌های‌شهدا را برای همیشه به عنوان خط مشی و سرلوحه کارمان قرار دهیم تا بتوانیم خدمتی کوچک به مردم عزیز به خصوص خانواده معظم شهدا انجام دهیم؛ چرا که همه ما مدیون خون پاک شهدا هستیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان فارس با تقدیر از راه‌اندازی و اجرای طرح «سه‌شنبه‌های‌تکریم»، افزود: إن‌شاءالله سه‌شنبه‌های‌تکریم تداوم داشته‌باشد که ما بتوانیم از نزدیک، خدمت خانواده‌های‌عزیز شهدا برسیم و توصیه پدر، مادر و همسر شهید را بشنویم و سرلوحه کارهامان قرار دهیم.
«رجبعلی راهی»  با بیان اینکه با دیدن خانواده معظم شهدا روحیه و انرژی مثبت می‌گیریم، اظهارداشت: اقتدار و سرافرازی نظام اسلامی، مدیون خون‌های‌پاک شهدا است که با اقتدار ایستادند و نقشه دشمنان داخلی و خارجی را نقش بر آب کردند.
مدیر کل بنیاد شهید استان فارس با درخواست از خانواده شهدا مبنی بر اینکه خدمت‌گذاران خود را از دعای خیر خویش فراموش نکنند، ادامه داد: در این زمان که درگیر ویروس منحوس کرونا هستیم، خانواده شهدا و جانبازان آمارشان در این بیماری بالا نبوده و امیدواریم که تست مثبت خانواده‌ها در سطح استان به حداقل برسد. حجت‌الاسلام و المسلمین مهرابی نیزدراین مراسم  اظهار کرد: آنچه درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کرد از خودگذشتگی خانواده شهدا بود. وی گفت: خاستگاه انقلاب اسلامی ما ایثار و شهادت بوده و آنچه درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کرده است، ایثار و از  خودگذشتگی شهدا و خانواده‌های‌معظم شهدا بوده است.
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس با تأکید بر اینکه باید طرح «سه‌شنبه‌های‌تکریم» در همه شهرستان‌ها برگزار شود، اضافه کرد: ما باورمان بر این است که بر سر سفره خانواده‌های‌شهدا نشسته‌ایم و استمرار انقلاب هم در همین تکریم و تعظیم‌ها است که بنده از ابتکار گران‌قیمت مسئولان در اجرای این طرح صمیمانه تشکر می‌کنم.
وی تصریح کرد: هر مقدار که بتوانیم خودمان را به فرهنگ ایثار و شهادت نزدیک‌تر کنیم، قطعاً خودمان را بیمه کرده‌ایم؛ چرا که هر جا فرهنگ ایثار و شهادت حاکم هست، سامان و هنجار وجود دارد و هرجا که از فرهنگ شهادت فاصله بگیریم، نابسامانی‌ها و ناهنجاری‌ها خودشان را نشان می‌دهند.
در پایان این دیدار، همسر سردار شهید نجفعلی مفید با اشاره به خاطرات و ویژگی‌های‌شخصیتی شهید مفید گفت: وی تمام وجودش را وقف اسلام، دین و قرآن کرده بود و می‌خواست که پشتیبان ولایت باشیم.
وی با اشاره به تأکید شهید مفید بر اهمیت بیت‌المال و خدمت به محرومان جامعه، خطاب به مسئولان افزود: از مسئولان می‌خواهیم که به مشکلات مردم، خصوصاً محرومین رسیدگی کنند و نگذارند که مردم زندگی سختی را سپری کنند.
گفتنی است طرح ملی «سه‌شنبه‌های‌تکریم»  هر هفته، سه‌شنبه‌ها در منزل یکی از شهدا به صورت هماهنگ در سطح کشور به همت ستاد هماهنگی کانون‌های‌فرهنگی هنری مساجد در حال انجام است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی