[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

توافق صنعت با فقر، روزنامه شیراز نوین

اداره کل بهزیستی فارس و شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس برای حمایت از افراد تحت پوشش بهزیستی در استان فارس توافق‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس، رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس حرکت صاحبان صنایع را دراستفاده از افراد تحت‌پوشش بهزیستی در کارخانجات و کارگاه‌های‌صنعتی بزرگ و کوچک را زیبا توصیف کرد وگفت: مدیران ما در صنایع همیشه پای کار بوده و از کارهای خداپسندانه استقبال می‌کنند.
احد فتوحی این توافق‌نامه را اتفاق خوبی در عرصه حمایت از خانواده‌ها، اشتغال و امنیت روانی افراد تحت‌پوشش عنوان و خاطر نشان کرد: 7 هزار هکتار اراضی صنعتی در استان به شکل‌های‌مختلف آماده همکاری مشترک برای اجرای این توافق‌نامه است.
مدیرکل بهزیستی فارس گفت: 30‌هزار‌نفر در نوبت مساعدت و مستمری اداره کل بهزیستی قرار دارند.
محمد صادق کشفی‌نژاد با بیان اینکه جمعیت تحت‌پوشش معلولان با احتساب معلولان و زنان سرپرست خانوار 157 هزار نفر هستند، اظهار داشت: امیدوارم با این توافق‌نامه بتوانیم شرایطی را فراهم نماییم تا افراد تحت‌پوشش و در نوبت مستمری و دریافت کمک از وضعیت نامطلوب خارج شوند.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار مطلوبی در شهرک‌های‌صنعتی در حوزه اشتغال‌زایی وجود دارد، خاطر‌نشان کرد: ما بر اساس شرایطی که در قانون برایمان پیش‌بینی شده است در تلاش هستیم تا بتوانیم مشکلات گروه‌های ‌هدف راکاهش دهیم.
معاون اداره کل بهزیستی فارس جای یک مؤسسه خیریه اشتغال در مجموعه شهرک‌های‌صنعتی را خالی دانست و خاطر نشان کرد: این ظرفیت می‌تواند به شناسایی مطلوب پتانسیل‌ها کمک کرده و به جذب گروه هدف سرعت ببخشد. معاون هماهنگی مؤسسات غیر‌دولتی، مشاركت‌های‌مردمی و اشتغال بهزیستی فارس از پرداخت تسهیلات به 1560‌نفر در سال 98 خبر داد. پریسا زارعی با بیان اینکه تعهد اشتغال در سال گذشته 2990 نفر بوده است، اظهار داشت: سقف تسهیلات ما از 5 تا 50 میلیون تومان با بهره 4 درصد است. وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات ویژه کارفرما در گذشته 250 میلیون تومان به ازای جذب 5 نفر تحت‌پوشش بهزیستی بوده است، تصریح کرد: با پیگیری‌های‌انجام شده این عدد به 2‌میلیارد تومان به ازای جذب 40 نفر افزایش یافته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی