[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

محرومین ۷ ماهه مسکن‌دار می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، تا پایان امسال در قالب طرح احداث مسکن محرومین ۴۰ هزار واحد ویژه اقشار نیازمند در مناطق روستایی کشور احداث و واگذار خواهد شد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی بیناد مسکن فارس، عزیزالله مهدیان در حاشیه کلنگ‌زنی احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین در مناطق روستایی فارس در روستای دودمان شیراز که با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، اظهار کرد: در قالب احداث طرح مسکن محرومین پرداخت ۳۰۰میلیون ریال کمک بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره از سوی بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه پیش‌بینی شده است.
او با بیان اینکه طیف وسیعی از اقشار کم درآمد روستایی و خانوارهای کم بضاعت زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند، گفت: خانه‌دار شدن اقشار کم بضاعت روستایی که شریف‌ترین اقشار جامعه ما هستند، افتخاری است که نصیب خادمان و خدمتگذاران مردم می‌شود.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه رسیدگی به امور محرومین و تلاش برای ایجاد سرپناه برای این اقشار بخشی از آرمان‌های بنیاد مسکن و از آموزه‌های اصلی انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: احداث ۲۰ هزار واحد از طرح یاد شده تاکنون به پایان رسیده است.
مهدیان، افق زمانی اجرای طرح ویژه مسکن محرومین با مشارکت وهمراهی سازمان برنامه و بودجه را  یک ساله اعلام کرد و گفت: دراین افق یک ساله تلاش می‌شود تا شرایط لازم برای اقشار آسیب‌پذیر در مناطق روستایی برای بهره‌مندی از طرح مسکن محرومین فراهم شود.
او در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بازسازی واحدهای آسیب دیده از حوادث سیل و زلزله در کشور، گفت: حداکثر تا پایان مهرماه امسال واحدهای مسکونی زلزله زده که سال گذشته دچار آسیب و خسارت شدند تکمیل شده و تحویل متقاضیان می‌شوند.
مهدیان با اشاره به اینکه در سراسر کشورپنج  میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد که از این تعداد بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰‌هزار واحد در قالب مسکن روستایی، بهسازی شده‌اند، گفت: بهسازی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی با همت بنیاد مسکن و با تهیه نقشه و انجام خدمات مهندسی انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس نیز در حاشیه این مراسم بیان کرد: شروع احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومین در استان فارس با حضور معاون رئیس‌جمهور آغازی بر خانه‌دار شدن طیف وسیعی از افراد بی‌بضاعت روستایی است.
عطاءالله زمانی ادامه داد: بنیاد مسکن با اولویت دادن به احداث این واحدهای مسکونی در راستای عمل به آموزه‌های معنوی که این بنیاد بر پایه آن استوار است تلاش می‌کند تا پایان امسال این طرح را به سرانجام برساند.
او با بیان اینکه این طرح در روستای دودمان شهرستان شیراز کلید خورد، گفت: در قالب طرح مسکن محرومین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و ۳۰۰ میلیون ریال وام بلا عوض به متقاضیان ساخت یک واحد ۶۰ متر مربعی اعطا می‌شود.
زمانی عنوان کرد: احداث این نوع سرپناه ویژه خانوارهایی است که در سالهای گذشته نتوانسته‌اند از تسهیلات و امکانات مسکن بهره‌مند باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی