[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

بازگشت فارس به قرنطینه، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: برابر مصوبات کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از ۳۶ شهرستان استان به جز شهرستان بختگان و رستم که دارای وضعیت سفید شیوع ویروس کرونا هستند، در مابقی شهرستان‌ها امکان برگزاری مراسم عرفه و اعیاد قربان و غدیر وجود ندارد.
عبدالرضا قاسم‌پور پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اولویت برگزاری مراسم دعای عرفه از طریق فضای مجازی بود، افزود: مراسم عرفه فقط در مناطق سفید برگزار شد و از برگزاری مراسم عرفه در سایر مناطق جلوگیری شد.
وی ادامه داد: در صورت برگزاری حضوری مراسم در مناطق سفید در تعدادی از مراکز مشخص شده(مراکز شهرستان‌ها) و در فضای باز با رعایت فاصله یک و نیم متر و استفاده از ماسک و جمعیت حداکثر ۵۰ نفر رعایت شود. معاون استاندار فارس گفت: همچنین در صورت برگزاری مراسم در مناطق سفید در مکان‌های‌مسقف با ۲۵ درصد ظرفیت محل حداکثر ۵۰ نفر به ازای هر نفر ۴ متر مربع دارای تهویه مناسب و استفاده از ماسک رعایت شود و بدون توزیع نذری و پذیرایی باشد و در صورت توزیع مواد غذایی و توزیع آب باید به صورت بسته‌بندی یک نفره باشد. قاسم‌پور افزود: برگزاری مراسم در فضای باز بیش از ۲ ساعت و در فضای مسقف و سرپوشیده بیش از یک ساعت نباشد.
وی ادامه داد: گندزدایی قبل و بعد از مراسم محل ضروری است و باید انجام شود و وجود مواد ضدعفونی دست در ورودی محل برگزاری مراسم ضروری است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: کنترل تردد و ورود و خروج جهت جلوگیری از تجمعات توسط مسئولان برگزاری انجام شود و مراکز بهداشت با هماهنگی سازمان تبلیغات و مسئولان برگزاری هماهنگی لازم جهت نظارت و کنترل بهداشتی برنامه ریزی کنند.
قاسم‌پور افزود: مسئولان برگزار کننده، ماسک جهت افرادی که فاقد ماسک هستند در نظر گرفته و هنگام ورود به محل جهت استفاده تحویل دهند. قاسم‌پور افزود: مردم از دید و بازدید اعیاد قربان و غدیر در همه مناطق پرهیز کنند و مراسم قربانی و ذبح آن طبق دستورالعمل سازمان دامپزشکی عمل شد و از ذبح قربانی در منازل پرهیز شد.
معاون استاندار فارس گفت: در حال حاضر از ۳۶ شهرستان استان فارس، ۱۹ شهرستان دارای وضعیت قرمز و داشتن شرایط ویژه، ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد یعنی شرایط هشدار و ۲ شهرستان یعنی بختگان و رستم در وضعیت سفید یعنی شرایط احتیاط قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی