[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

نمایشگاه دائمی دفاع مقدس استان فارس افتتاح شد، روزنامه شیراز نوین

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور، با بیان اینكه برای دولت هیچ نمادی برای توسعه به اهمیت و جایگاهی همچون نمایشگاه و موزه دفاع مقدس نیست، گفت: دولت و این سازمان به تكمیل موزه دفاع مقدس استان فارس كمک می‌كند. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، دكتر محمد باقر نوبخت در حاشیه افتتاح نمایشگاه دائمی دفاع مقدس استان فارس در جمع خبرنگاران افزود: مهم‌ترین هدف برنامه ششم توسعه و سند چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی ایران، دستیابی به توسعه است و در این چشم‌انداز به این موضوع كه ایران تا سال ۱۴۰۴ كشوری توسعه یافته و در جایگاه نخست علمی و اقتصادی منطقه باشد تأكید شده است. وی، با بیان اینكه باید توسعه تعریف شود و بدانیم آیا منظور از توسعه تنها در حوزه راه، سد، راه آهن و ...، است، اظهار داشت: همه اینها در روند توسعه نقش دارد اما هیچ كدام از این موارد توسعه‌ای كه مد نظر رهبر معظم انقلاب است و در سند چشم‌انداز قرار دارد، نیست. دكتر نوبخت ادامه داد: توسعه از منظر جمهوری اسلامی ایران، توسعه‌ای است كه انسان می‌تواند به كمال برسد، اگر شرایط به كمال رساندن انسان‌ها برای هر دولتی فراهم شود می‌توان گفت آن دولت توسعه‌گر است و در این مسیر حركت می‌كند. رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور بیان كرد: پیروزی انقلاب اسلامی اساساً یک تحول در كشور برای آزادی، استقلال مردم و نماد و زمینه‌ای برای توسعه انسانی بود.
معاون رئیس‌جمهور افزود: انقلاب اسلامی، یک انقلاب كاملاً مردمی بود و با رأی و آرای مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران شكل گرفت و این نظام برای این كه بتواند آرمان‌های خود را تثبیت كند ۸ سال درگیر یک جنگ بزرگ بود، جنگی كه می‌توانست به صورت عملی جمهوری اسلامی ایران را متوقف كند و انقلاب را ناكارآمد جلوه دهد.
دكتر نوبخت، با اشاره به تشكیل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: این نهاد و همچنین مجموعه موزه دفاع مقدس برای كسانی كه دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس را درک نكردند بسیار مهم است تا نسل جوان و آینده ایران با مواریث فرهنگی و اسلامی آشنا شوند، راه را بیاموزند و بدانند ایران كجا بوده و به كجا خواهد رسید.
معاون رئیس‌جمهوری گفت: همانگونه كه در سفر ۲ روزه خود به استان فارس، خود را موظف دانستم برای مسئله آب، راه، راه‌آهن، آزادراه‌ها و سایر مسایل كه توسعه فیزیكی، اقتصادی و مادی را به دنبال دارد تلاش كنم، به عنوان نماینده دولت و مسئول سازمان برنامه و بودجه كشور، برای تكمیل موزه دفاع مقدس استان فارس كمک خواهم كرد و در این زمینه اعتباری براساس توافقی كه صورت می‌گیرد اختصاص داده خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی