[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

برپایی آیین‌ها با رعایت پروتکل‌ها، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: با وجود همه توطئه‌های‌خارجی و داخلی، خدمات شایسته‌ای طی چهل سالی که از ظهور انقلاب اسلامی می‌گذرد به ملت شریف ایران ارایه شده است. حجت الاسلام محمد رضایی صبح شنبه ١١ مردادماه در جمع خبرنگاران با تبریک چهل سالگی تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: وظایف گسترده‌ای در زمره فعالیت‌های ‌این شورا قرار می‌گیرد که می‌توان به  سازماندهی، نظارت و هماهنگی مراسم‌‌های‌مذهبی و ملی و انقلابی اشاره کرد.
وی با اشاره به پیشینه‌ای از ظهور انقلاب اسلامی و تأثیر ان در منطقه بیان داشت: چهل سال از تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستور بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام‌خمینی‌(ره) می‌‌گذرد. انقلاب اسلامی در برهه‌ای به پیروزی رسید که در بحبوحه جنگ سرد قرار داشتیم و دنیا به این نتیجه رسیده بود که برای در دست گرفتن رشته افکار عمومی در یک جامعه باید از حربه تبلیغات نرم استفاده کرد. در آن زمان محافل صهیونیستی از قدرت بالایی در جنگ نرم برخوردار بوده و در خاورمیانه نفوذ فراوانی داشتند. 
اما جمهوری اسلامی با تکبه بر مضامین ارزشی و پشتوانه حمایت‌های‌مردمی در خاورمیانه ظاهر شد و علیه ابرقدرت‌ها به پا خواست. حجت الاسلام رضایی خواستار تأمل اقشار مختلف جامعه در تأثیرپذیری دنیا از انقلاب اسلامی شد و گفت: امروز انقلاب اسلامی در حوزه‌های ‌محرومیت‌زدایی کارنامه درخشانی دارد و در بُعد مسائل فرهنگی با تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بسیاری از نیازها مرتفع شده است. 
همجنین شورای تبلیغات اسلامی در هشت سال دفاع مقدس با پشتیبانی  از جبهه‌ها و ابجاد جریان‌های‌حماسی در جامعه نقش پررنگی در بسیج کردن جوانان برای حضور در جنگ داشته است.این مقام مسئول به فعالیت همیشگی ٥ ستاد ثابت در زیر مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با عناوین دهه فجر، انتفاضه و قدس، ١٣‌آبان، بصیرت و افشای حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و گفت: در اساسنامه ‌جدید دو مأموریت به مأموریت‌های شورای تبلیغات اسلامی اضافه شده که ساماندهی جشن‌های‌نیمه شعبان و نماز عیدفطر بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارکردهای رفیع مساجد گفت: از دیرباز تا کنون مساجد محل نماز و نیایش و توسل بوده‌اند و سایر آیین‌های‌ مذهبی نظیر جشن‌‌ها و عزاداری‌ می‌توانند با رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مساجد برپا شوند. در دین مبین اسلام و شیعه حفظ جان از واجبات است و در شرایط شیوع کرونا باید با رعایت دستورالعمل‌های‌بهداشتی به این مهم همت گماشت. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به اهمیت مناسبت‌‌های‌مذهبی گفت: در میان همه مناسبت‌های‌آیینی و دینی نباید جشن‌های‌پرشکوه سالروز پیروزی انقلاب را از یاد برد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی