[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

تدارک برنامه‌های امیدافزا از عید بندگی تا عید ولایت، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و معاون شهردار شیراز اعلام کرد: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز به مناسبت دهه ولایت و اعیاد سعید قربان و غدیر که سالروز ولایت و امامت حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع) پیشوای مسلمانان است، پنج عنوان برنامه فرهنگی با مشارکت مجازی شهروندان برگزار می‌کند. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز  دکتر مرتضی جعفری با بیان اینکه همه‌گیری بیماری کرونا از قریب به ۶ ماه گذشته،  اجرای رویدادهای فرهنگی و هنری را در کشور متأثر کرده است، گفت: استفاده از امکانات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اهالی فرهنگ و هنر را به مردم پیوند داد و سبب شد از این رهگذر بتوانند آثار فرهنگی خود را در اختیار بگذارند. 
وی با تأکید بر اینکه این فضا ایده‌ها و چالش‌های فراوانی را فراروی دستگاه‌های فرهنگی و هنرمندان قرار داده است، افزود: باید با استفاده از تمام ظرفیت‌های‌فضای مجازی به منظور دمیدن روح امید در کالبد شهروندان بهره گرفت و بهترین مناسبت برای تحقق این هدف مناسبت‌های مذهبی و ملی است. 
معاون شهردار شیراز در ادامه به فعالیت‌های سازمان فرهنگی در این حوزه اشاره کرد و گفت: بلافاصله پس از همه‌گیری ویروس کرونا در کشور، مناسبت‌ها و رویدادهای مهمی همچون نوروز، هفته شیراز، ماه مبارک رمضان، بزرگداشت ملاصدرا، دهه کرامت و...به صورتی تازه و خلاقانه برگزار شد؛ افزون بر این، تلاقی مناسبت‌های ملی و مذهبی گستردگی فعالیت‌ها را بیشتر کرد. 
دکتر جعفری ادامه داد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز  افزون بر پیگیری جدی رویکردهای تولید محتوا و ایجاد سخت افزارهای فرهنگی، برای این مناسبت‌ها براساس برنامه‌ریزی مدونی که تا پایان سال ادامه خواهد یافت، در پی برگزاری مراسم و اجرای برنامه‌های گوناگون است. 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه در این راستا پنج عنوان برنامه به مناسبت دهه ولایت و امامت تدارک دیده شده است، اظهار کرد: نماهنگ «سلام به آسمان» به مناسبت عید سعید قربان با محوریت جایگاه معنوی حضرت ابراهیم و اسماعیل (ع) و همچنین نکوداشت شهدای شیراز در منای عربستان تولید و در شبکه‌های‌مجازی اکران شد.
معاون شهردار شیراز  با یادآوری کسب عنوان پایتختی کتاب ایران برای شهر شیراز در سال 1399 بیان کرد: به همین منظور در اغلب مناسبت‌ها، فعالیت‌های ترویجی کتابخوانی نیز در نظر گرفته شده است و در دهه ولایت و امامت نیز مسابقه کتاب مجازی خطبه غدیر و نمایشگاه مجازی کتاب غدیرشناسی در نظر گرفته شده است. دکتر مرتضی جعفری ادامه داد: شب شعر «همای رحمت» پنجشنبه 16 مرداد ساعت 18، به مناسبت عید سعید غدیر با حضور جمعی از شاعران با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود که از طریق صفحه رسمی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز به صورت برخط (آنلاین) نمایش داده خواهد شد. 
وی «زیباترین حکایت» را ویژه‌برنامه کودکانه این ایام دانست و گفت: پس از تجریه موفق اولین مسابقه زیباترین حکایت که دربرگیرنده نقاشی از قصه‌های‌قرآنی بود، دومین دوره این مسابقه با موضوع حکایت واقعه غدیر خم به صورت مجازی برگزار می‌شود.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، سایت www.mehresabafars.ir   برای علاقه‌مندان شرکت در مسابقه کتابخوانی خطبه غدیر در نظر گرفته شده است؛ همچنین شهروندان می‌توانند نقاشی‌های‌کودکان 3 تا 9 سال خود را از روایت غدیر با ذکر نام، نام خانوادگی و سن کودک به شماره 09338428687 از طریق پیام رسان واتساپ ارسال کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی