[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۸
  • دوره جدید

بیماری‌های‌کلیوی و رژیم غذایی، روزنامه شیراز نوین

برای بیماری‌های‌کلیوی رژیم غذایی مناسبی ارائه می‌شود که در ادامه به مواد غذایی و رژیم‌های‌غذایی بیماران کلیوی اشاره خواهد شد.
به گزارش الودکتر، اگر از بیماری کلیه رنج می‌برید بسیار مهم است که خوردن و آشامیدن را در خود کنترل کنید. زیرا کلیه‌ شما نمی‌تواند مواد زائدی را که بدن شما تولید می‌کنند را پاک کنند و از بین ببرند پس باید به چیزی که می‌خورید و می‌آشامید بیشتر توجه کنید. یک رژیم غذای مناسب برای کلیه‌های‌ شما می‌تواند سلامت شما را تضمین کند:
رژیم مناسب برای بیماری کلیه
رژیم مناسب راهی است که به کمک کلیه‌های ‌شما می‌آید تا از آسیب‌های‌احتمالی جلوگیری کند. یعنی برخی از نوشیدنی‌ها و غذاها باید محدود شوند تا مواد خاصی که توسط کلیه دفع نمی شوند، در بدن شما ساخته نشوند.
در عین حال باید مطمئن باشید که مقدار متعادلی از موادی مانند پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز استفاده می‌کنید.
اگر در مراحل اولیه بیماری کلیوی هستید مطمئناً محدودیت‌های‌کمتری برای استفاده از انواع غذاها و نوشیدنی‌ها برای شما است. اما هرچه بیماری پیش رود شما نیاز به مراقبت بیشتری دارید.
پزشک مطمئناً شمارا به یک متخصص تغذیه ارجاع می‌دهد تا غذاهای مناسب ورژیم غذایی مناسبی برایتان ارائه دهد. در ادامه برخی از پیشنهادات را برای شما خواهیم داشت:
رژیم غذایی DASH
DASH یک رژیم غذایی برای فشار خون بالا است. یک رژیم غذایی غنی از میوه، سبزیجات، محصولات لبنی کم چرب، غلات، ماهی، مرغ، لوبیا و آجیل است. در این رژیم، قند و شیرینی و چربی و گوشت قرمز بسیار کم است. اما حتماً قبل از پیروی از این رژیم با پزشک خود مشورت کنید چون اگر شمادر حال دیالیز باشید این گزینه مناسبی برای شما نیست.
کاهش نمک مصرفی
نمک بر روی فشار خون شما تأثیر می‌گذارد. همچنین کمک می‌کند به حفظ تعادل مقدار آب در بدن. کلیه‌های‌سالم سطح سدیم را در بدن کنترل می‌کنند اما اگر شما به بیماری کلیوی دچارید باید خودتان مقدارنمک مصرفی‌تان را کنترل کنید. اگر سطح سدیم در بدن کنترل نشود ممکن است باعث تورم در مچ پا، فشار خون بالا، تنگی نفس و ایجاد مایع در اطراف قلب و ریه‌های‌شما شود. شما باید روزانه کمتر از 2گرم نمک در روز مصرف کنید.
این راه کارها به کاهش نمک مصرفی کمک می‌کند:
- اجتناب از استفاده از طعم دهنده‌های‌ نمکی مانند: سس سویا، نمک دریا، نمک سیر
- در خانه غذا بخورید چون غذاهای فست فود سرشار از نمک هستند
- در صورت امکان از مواد غذایی بست هبندی شده استفاده نکنید چون مقدار نمک بالایی را دارند.
- هنگام خرید روی بسته را چک کنید و مواد کم نمک را انتخاب کنید.
- قبل از خوردن غذاهای کنسرو شده مانند: سبزیجات، لوبیا، گوشت و ماهی آنها را حتماً بشویید.
مقدار کلسیم و فسفر را نیز کاهش دهید
شما به فسفر و کلسیم برای استحکام استخوان‌های‌خود نیاز دارید. وقتی شما کلیه‌های ‌سالمی دارید، خودشان فسفر اضافه در بدن شما را دفع می‌کنند اما اگر بیماری کلیوی داشته باشید سطح فسفر در بدن شما بالا می‌رود. این مورد می‌تواند شما را در معرض ریسک بالای ابتلا به بیماری‌های‌قلبی بگذارد. همینطور، کلسیم اضافه نیز در استخوان‌ها تجمع می‌کنند و می‌تواند به مرور آنها را ضعیف و شکننده کنند.
اگر شما در مرحله آخر بیماری کلیوی باشید دکتر به شما پیشنهاد می‌کند روزی بیشتر از 1000 میلی گرم فسفر و  دیگر مواد معدنی را مصرف نکنید و در ادامه این پیشنهاد‌ها را هم ارائه می‌دهد:
-  موادی با فسفر کمتر را انتخاب کنید( روی برچسب و لیلبل مواد را حتما بخوانید)
- میوه و سبزیجات تازه را بیشتر از هرچیز دیگری استفاده کنید
- ذرت و غلات برنج را برای خوردن انتخاب کنید
-  نوشیدنی‌های‌سبک و کم الکل را انتخاب کنبد
- مصرف مرغ،گووشت و  ماهی را قطع کنید
- مصرف لبنیات را نیز بسیار محدود کنید
غذاهایی که دارای کلسیم فراوان هستند نیز دارای فسفر هستند برای همین پزشک مصرف لبنیات را محدود می‌کند.
مصرف پتاسیم را کاهش دهید
پتاسیم به کارکرد ماهیچه‌ها و اعصاب شما کمک بسیاری می‌کند و وقتی که کلیه‌های‌ناسالم دارید، بد نشما نمی تواند مقدار اضافی پتاسیم را دفع کند. وقتی مقدارزیادی از پتاسیم در خو نشما باشد ممکن است منجر به مشکلات جدی قلبی شوید.
پتاسیم در میوه‌ها و سبزیجات زیادی یافت می‌شود مانند: موز، سیب زمینی، آووکادو و خربزه وهندوانه. این غذاها می‌توانند روی سطح پتاسیم خون شما تأثیر بگذارند.
پزشک مصرف این مواد را با پتاسیم کمتر به شما پیشنهاد می‌دهد:
- سیب و آب سیب  - توت فرنگی، بلوبری و تمشک  - آلو   - آناناس         -کلم  - گل کلم آب پز - آلبالو
وقتی بیماری کلیوی شما بدتر شود شما ممکن است تغییرات دیگری را در رژیم غذایی خود وارد کنید. مثلاً ممکن است غذاهایی با پروتئین بالا را قطع کنید مخصوصاً پروتیئن‌های‌حیوانی. مانند گوشت، صدف و محصولات لبنی.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی