[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

داوود مهابادی: ما کارمان را درست انجام دادیم، شما دلایل ناکامی را پیدا کنید!، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین:  ضعیف‌ترین تیم نیم‌فصل دوم، به مصاف صدرنشین مقتدر رقابت‌ها می‌رود. فجرشهیدسپاسی که در نیم فصل اول با اختلاف ناچیزی با مس رفسنجان در رتبه دوم قرار گرفته بود، در نیم فصل دوم حتی یک پیروزی هم کسب نکرد، در حالی که رفسنجانی‌ها همچنان همان بالا ایستاده‌اند و خیلی بعید است که در سه بازی انتهایی، جواز صعود به لیگ برتر را از دست بدهند.
فجری‌ها اما علاوه بر مشکلات فنی که در طول فصل داشتند، در بازی قبلی مقابل نود ارومیه با بحران شدید کرونا هم مواجه شدند. تعداد زیادی از بازیکنان این تیم مبتلا شدند اما در کمال ناباوری بازی خانگی این تیم مقابل نود ارومیه برگزار شد. دیداری که مطابق پیش‌بینی‌ها، به سود تیم مدعی نود ارومیه به پایان رسید. داوود مهابادی سرمربی فجری‌ها در خصوص مسائلی که درباره بازی گذشته این تیم به وجود آمد می‌گوید: روزی که ما با بادران در تهران بازی داشتیم (یکشنبه 29 تیر) آقایان بابامحمدی و ایمان شوریابی روز قبلش یک مقدار حال نداشتند و من اینها را سریع السیر در همان تهران روانه بیمارستان کردم.  تست کرونا دادند و تا یک ساعت قبل از بازی هم ما ارنج را نداده بودیم چون وضعیت این بچه‌ها معلوم نبود. بعد که جواب تست‌ها آمد روی گوشی‌شان، معلوم شد جواب تست  منفی درآمده. خواستیم بازی را شروع کنیم که ابوالفضل علایی مدافع ما هم  گفت که حال بدی دارد. ما هم نمی‌دانستیم چیکار کنیم اما بنده خدا با آن حالش ۹۰ دقیقه بازی کرد. روز بعدش استراحت داشتیم و روز سه‌شنبه خواستیم تمرین را شروع کنیم دیدیم بابامحمدی، ایمان شوریابی، محمد امینی و  ابوالفضل علایی شرایط خوبی ندارند. با آقای زارع(سرپرست تیم) هماهنگ کردیم و این ۴ بازیکن از تمرین رفتند برای تست کرونا. دو روز هم تمرین نکردن و روز پنجشنبه جوابشون آمد که این چهار نفر مثبت هستند. دو نفرشان را بنا به خواسته خودشان راهی  خانه‌شان کردیم و آن دو نفر دیگر را هم گفتیم که سر تمرین نیایند. همچنین  چون بابامحمدی آن دو سه روز در خوابگاه بود، بنا را بر این گذاشتیم که بقیه بچه‌های‌خوابگاه هم بروند تست بدهند. متأسفانه وقتی تست دادن جواب آمد که هشت نفر دیگر از اعضای تیم که شامل بازیکنان دکتر و تدارکات بودند مبتلا شدند و تعداد مبتلایان  ما به ۱۲ نفر رسید. یک تعداد بچه‌های‌دیگر هم که هنوز کرونا نگرفته بودند را دوباره راهی کردیم تست بدهند.  من صبح روز جمعه به آقای محمودزاده  اعلام کردم و جواب تست بچه‌ها را هم برای وی فرستادم و او گفت ما فردا جلسه داریم و اگر می‌شود دوباره از این بچه‌ها تست بگیرید. ما دوباره این نفرات را فرستادیم که این بار تست سه نفر منفی شد و بقیه مثبت. روز بازی هم ما ۱۵ بازیکن کرونایی داشتیم  و دو نفر از کار مبتلا به کرونا بودند ولی مسئولان گفتند باید بازی انجام شود
مهابادی در پاسخ به این سوال که چرا اینقدر آمار نفرات این تیم بالاست و چرا برای ۷۰ نفر کارت بازی صادر شده، گفت : هفتاد نفر بازیکن نیستند. پانزده شانزده نفر از این تعداد در واقع کادرفنی و دکتر و تدارکات و غیره هستند. ضمن اینکه از برج ۱۲ سال گذشته تیم‌های‌امید و جوانان ما کلاً تعطیل هستند و اصلاً تیم نداریم که تمرین کنند. ضمن اینکه شش هفت نفر از تیم جوانان و امید ما که بهتر از بقیه هستند داریم در تمرینات ازوی استفاده می‌کنیم.  علاوه بر این ما چند بازیکن مصدوم هم داشتیم
سرمربی فجر شهیدسپاسی در خصوص این این ابهام که چطور در لیگ برتر بعضی تیم‌ها با هفت هشت بازیکن مبتلا بازی‌ها را کنسل کردند اما بازی‌ فجر با تعداد مبتلا‌های‌بیشتر  کنسل نشد، می‌گوید: سوال من هم از فدراسیون فوتبال همین بود. در لیگ برتر خود باشگاه‌ها خود به خود بازی‌ها را لغو می‌کنند. یعنی مدیرعامل باشگاه به بازیکنانش می‌گوید بازی نکنید و بازی لغو می‌شود اما ما تمکین  کردیم و به اجبار بازی کردیم. در بازی آخر مقابل نود ارومیه ما کلاً هفت بازیکن بزرگسال در زمین داشتیم. آقای هنرپیشه هم با فدراسیون رایزنی کرده بود اما فدراسیون نپذیرفت و گفت:  باید ۴۸ ساعت قبل از بازی جواب تست‌ها را می‌دادیم  ولی ما زمان نداشتیم و نشد
داوود مهابادی در پایان گفت: من سال گذشته در نیم فصل به تیم فجرشهید سپاسی اضافه شدم و در نیم‌فصل دوم تیم ما در جدول چهارم شد. نیم فصل اول امسال هم با تفاضل گل دوم بودیم،  یعنی فکر می‌کنم کادر فنی و بازیکنان به وظایف خودشان عمل کردند و تیم را در شرایط آرمانی قرار دادند، اما من از این ناراحتم که چرا تیم به این روز افتاد. باید ریشه‌یابی شود که چرا تیمی که می‌تواند به لیگ برتر برود یکدفعه دچار یک افت شدید می‌شود و می‌خواهم دلایلش را بررسی کنید.  من به تمام دوستان و پیشکسوتان عرض می‌کنم که همه ما تلاشمان را کردیم ولی نتیجه این شد که می‌ببیند. یک دلایلی وجود دارد و این دلایل باید ریشه‌یابی شود. من توقعی از کسی ندارم و می‌گویم هر کسی که به این تیم کمک کرده و حتی به تیم قشقایی، ما از ازشان ممنونیم ولی برای صعود به لیگ برتر پارامتر‌هایی وجود دارد که در رأس آن مربی قرار ندارد و باید بگردیم و ریشه‌یابی کنیم ببینیم مشکل اصلی کار کجاست.
این صحبت‌های‌مهابادی در حالی مطرح می‌شود که اکثریت قریب به اتفاق هواداران، خود او را عامل ناکامی فجرشهیدسپاسی می‌دانند.
لیگ دسته اول فوتبال ایران هفته سی و دوم خود را پشت سر خواهد گذاشت. در مهم‌ترین بازی تیم صدرنشین مس رفسنجان میزبان فجرشهیدسپاسی شیراز است، قشقایی دیگر تیم شیرازی به مصاف آرمان گهر سیرجان می‌رود که این دیدار از ساعت 19:15 دقیقه در ورزشگاه پارس انجام خواهد شد، بادران در تهران به مصاف نود ارومیه می‌رود، رایکای بابل میزبان هوادار تهران است، نیروی زمینی به مصاف مس کرمان خواهد رفت، آلومینیوم در اراک به مصاف ملوان بندرانزلی می‌رود، سپیدرود رشت با خوشه طلایی ساوه دیدار خواهد کرد، شهرداری تبریز به مصاف داماش گیلان می‌رود و استقلال خوزستان در اهواز پذیرای گل ریحان البرز خواهد بود.
در جدول رده بندی تیم مس رفسنجان با 60 امتیاز صدرنشین است و در صورت کسب پیروزی در بازی، صعود خود به لیگ برتر را قطعی خواهد کرد. تیم‌های‌مس کرمان، آلومینیوم اراک، خوشه طلایی ساوه و نود ارومیه نیز دیگر تیم‌هایی هستند که همچنان شانس صعود دارند.
در انتهای جدول هم به جز تیم شهرداری تبریز که سقوطش به دسته دوم مسجل شده، تیم‌های‌سپیدرود رشت، رایکای بابل، نیرو زمینی تهران،  ملوان بندرانزلی و داماش گیلان دیگر تیم‌هایی هستند که خطر سقوط را حس می‌کنند. حتی روی کاغذ، فجرشهیدسپاسی هم با خطر سقوط مواجه است. آنها هشت امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارند و در صورت رقم خوردن اتفاقاتی نادر، ممکن است راهی لیگ دو شوند. اما همین که در فاصله سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها، هر دو تیم شیرازی هنوز روی کاغذ احتمال سقوطشان وجود دارد، نشان‌دهنده عملکرد ضعیف و پر انتقاد تمامی عوامل آنهاست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی