[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

بستری۱۰۱ بیمار کرونایی در بخش‌های ویژه ، روزنامه شیراز نوین

بر اساس آخرین آمارهای مربوط به وضعیت کروناویروس در استان فارس، با مرگ ۱۸ هم استانی طی روز گذشته تاکنون، شمار جان‌باختگان کرونا در فارس به ۵۴۶ نفر رسید.  
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به بیماری کووید۱۹ در استان، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان فارس بیش از ۲۱۹ هزار نفر از مردم استان مورد آزمایش تخصصی کووید۱۹ قرار گرفته‌اند که تا دیروز، ۳۴ هزار و ۸۰ مورد مبتلای قطعی شناسایی شده است.
دکتر «عبدالرسول همتی» اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸ هم‌استانی را بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادیم که جمع جان‌باختگان کرونا در فارس به ۵۴۶ نفر رسید.
معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: ۳۰ هزار و ۷۷ نفر از مردم استان که به این بیماری مبتلا شده‌اند، شفا یافته و با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شدند.
دکتر همتی بیان کرد: بر اساس آخرین آمارها، هم اکنون ۹۲۱ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان‌های‌فارس بستری هستند و ۱۰۱ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط در بخش‌های‌مراقبت ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.
او افزود: اگر بخواهیم آمار مبتلایان و فوتی‌های‌کرونا را بر اساس گروه‌های‌سنی بررسی کنیم، مشاهده می‌کنیم سه درصد در گروه سنی زیر ۱۰ سال بوده اند، اما تنها یک درصد از آنها فوت کرده اند؛ ۷۰ درصد مبتلایان از گروه سنی بین ۱۰ تا ۵۰ سال بودند که ۱۵ درصد از این گروه جان باخته‌اند، گروه سوم که گروه سنی ۵۰ سال به بالاست ۲۷ درصد مبتلایان را شامل می‌شود، در حالی که ۸۴ درصد از این گروه جان خود را از دست داده‌اند و نشان دهنده این موضوع است که باید به سلامت سالمندان بیشتر توجه کنیم.
معاون بهداشت دانشگاه میانگین سنی جا‌ن‌باختگان را بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ۵۸ سال اعلام کرد و گفت: در گزارش‌هایی که حدود یک ماه پیش ارایه شد، این میانگین ۶۶ سال بود و این رقم جدید نشان می‌دهد که میانگین سنی جانباختگان کاهش پیدا کرده است.
دکتر همتی ادامه داد: همچنین میانگین سنی مبتلایان ۴۱ سال است که نسبت به گزارش قبلی تا اندازه‌ای افزایش داشته است.
او بیان کرد: ۵۷ درصد مبتلایان را مردان و ۴۳ درصد مبتلایان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند، همچنین ۶۲ درصد فوت شدگان از گروه مردان و ۳۸ درصد فوت شدگان از گروه زنان هستند.
معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: ۲۷ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری شدند و ۷۳ درصد نیاز به بستری در بیمارستان نداشتند و ایزوله خانگی شدند، ۸۹ درصد از فوت شدگان دارای بیماری‌های‌زمینه‌ای و یا از گروه سنی سالمندان بوده‌اند و ۱۱ درصد نیز در بین افراد گروه با سن بالا نبوده و بیماری زمینه‌ای خاصی نداشته‌اند. دکتر همتی از مردم استان خواست ضمن مراقبت بیشتر از سالمندان و افرادی که دارای بیماری‌های ‌زمینه‌ای هستند به تأمین سلامت این گروه پرخطر کمک کنند تا در روزهای آینده شاهد کاهش مرگ و میر در مبتلایان بیماری کووید۱۹ باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی