[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

بزرگداشت عید غدیر جزئی از فرهنگ و سبک زندگی ماست، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا از برگزاری جشن‌های‌متنوع دهه بزرگداشت امامت و ولایت و عید غدیر خبر داد .به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری صدرا، عباس فرج زاده رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا با اشاره به گستردگی شیوع ویروس منحوس کرونا و فرا رسیدن اعیاد معظم قربان و غدیر خم گفت: بزرگداشت عید اکمال دین و اتمام نعمت جزئی از فرهنگ و سبک زندگی ماست که امسال با شیوع ویروس کرونا منشأ ابتکار عمل و استفاده از ظرفیت‌های‌جدیدی شده است تا ضمن رعایت دستورالعمل‌های‌بهداشتی و جلوگیری از ایجاد هرگونه زمینه ابتلاء به این ویروس، برنامه‌های‌شاد و متنوعی را برای مردم برگزار نماییم. وی با اشاره به ظرفیت فضای مجازی به عنوان خط مقدم ارتباطات اجتماعی گفت: بسته‌ای با 6 مسابقه با عنوان «همای رحمت» در بستر فضای مجازی طراحی و منتشر شده است تا علاقه‌مندان در گروه‌های مختلف سنی به رقابت بپردازند. مسابقه حفظ متن خطبه غدیر و همچنین مسابقه مجازی آشنایی با مفاهیم این خطبه عظیم‌الشأن از جمله مسابقات این ایام است. سرودن شعر در رسای ولایت حضرت امیرالمؤمنین(ع)؛ جدول و سرگرمی با محتوای افزایش معلومات غدیرشناسی از دیگر مسابقاتی است که در فضای مجازی پیگیری می‌گردد. همچنین با مسابقه ضبط و ارسال مداحی‌های‌یک دقیقه ای، مداحان عزیز به خصوص جوانان و نوجوانان، تلاش می‌کنیم جای خالی مجالس مدح اهل بیت(علیهم السلام) در این ایام را پر کنیم و ضمن اهداء جوایز به برگزیدگان، آثار عزیزان را از طریق امکانات فضای مجازی در اختیار شهرداری منتشر نماییم. رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری صدرا همچنین از فضا سازی شهری و تبلیغات محیطی در این دهه خبر داد و افزود: با نصب پرچم 135 متری در ورودی شهر صدرا به همراه تزئین میادین، بلوارها و مکان‌های‌شهری به وسیله بنر و پرچم و.. همچنین مشارکت مجتمع‌های‌مسکونی پرجمعیت در این جشن‌ها تلاش شده است تا فضای شهری تغییر محسوسی داشته‌باشد. همچنین کاروان پیاده‌روی و همچنین کاروان خودرویی انتقال پرچم متبرک حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) در بین مردم نقاط مختلف شهر صدرا از جمله برنامه‌های‌غدیریه شهرداری صدراست.عباس فرج زاده افزود: با هدف ایجاد نشاط و تنوع در بین مردم ، گروه‌های سرود میدانی در طول این ایام در نقاط پرجمعیت شهری و برخی مجتمع‌های‌مسکونی حاضر می‌شوند و به اجرای برنامه می‌پردازند و مردم نیز از پشت پنجره منازل خود نظاره‌گر برنامه‌های‌متنوع این عزیزان می‌گردند. تولید و ضبط سرود غدیر در شهر صدرا و انتشار آن از دیگر برنامه‌های‌حوزه هنری این سازمان است که می‌تواند جلوه‌هایی از زیبایی‌های‌شهر صدرا را نمایش دهد.وی با اشاره به سایر برنامه‌های‌متنوع در ایام غدیریه و دهه امامت و ولایت گفت: تجلیل از عزیزان سادات کارمند شهرداری، پخش سرود و مداحی در شب عید غدیر در بخش‌های‌وسیعی از شهر، خودرونویسی و اجرای برنامه نور افشانی در 5 نقطه شهر صدرا را از جمله برنامه‌های‌متنوع در این ایام است که در آن مخاطبان مختلف و گروه‌های سنی مدّنظر گرفته شده است. همچنین با مصوبه شورای محترم اسلامی شهر صدرا بسته‌های‌کمک‌های‌مؤمنانه نیز در این ایام تهیه و در بین بخشی از افراد نیازمند توزیع می‌گردد. 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا ضمن دعوت از مردم در مشارکت در برنامه‌ها و مسابقات این ایام خاطرنشان ساخت: شهروندان عزیز می‌توانند با مراجعه به سایت شهرداری صدرا به آدرس shahrdari-sadra.ir
 و یا صفحه مجازی سازمان فرهنگی در اینستاگرام به آدرس farhangi.sadra@ با ما در ارتباط باشند و در جریان برنامه‌های‌فرهنگی قرار گیرند؛ همچنین می‌توانند آثار خود را از به شماره 09023800720 از طریق پیام رسان واتساپ به این سازمان ارسال و در مسابقات مختلف شرکت نموده و یا راهنمایی لازم را دریافت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی