[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

آیا به دلیل جیوه نباید ماهی خورد؟، روزنامه شیراز نوین

الودکتر-  وجود جیوه به مقدار زیاد در بدن انسان‌ها و حیوانات مشکلات ذهنی ایجاد خواهد کرد. تحقیقات اخیر نشان داده اند که افزایش جیوه در بدن انسان موجب آلزایمر، پارکینسون، اوتیسم، افسردگی و اضطراب خواهد شد.ماهی یکی از سالم‌ترین غذاهایی است که می‌توانید بخورید.
زیرا ماهی یک منبع خوبی پروتئین، ریز مغذی‌ها و چربی‌های‌سالم می‌باشد. با این وجود برخی از ماهی‌ها حاوی مقدار زیادی جیوه می‌باشند که ماده‌ای سمی است. در حقیقت، وجود جیوه می‌تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند.در ادامه این مقاله خواهید فهمید که آیا باید از ماهی به دلیل جیوه دوری کرد یا نه.
چرا جیوه در ماهی مضر است؟
جیوه یک فلز سنگین که به طور طبیعی در هوا، آب و خاک وجود دارد.
جیوه از راه‌های ‌بسیاری می‌تواند به محیط‌زیست وارد شود از جمله فرایند‌های‌صنعتی مثل سوزاندن زغال سنگ یا رویداد‌های‌طبیعی مثل آتشفشان.
سه گونه جیوه وجود دارد: فلز، غیر عالی و عالی
انسان‌ها ممکن است که از هر طریقی آلوده به این عنصر سمی شوند مثل نفس کشیدن در جاهایی که بخار جیوه وجود دارد بخصوص در صنایع. شما می‌توانید همچنان از ماهی و صدف استفاده کنید زیرا این حیوانات حتی در آب آلوده هم قرار بگیرند میزان کمی جیوه به خود جذب می‌کنند. با گذر زمان متیل جیوه که یک ماده آلی است در بدن آن‌ها می‌تواند ذخیره شود.متیل جیوه بسیار سمی است و وقتی که در بدن به سطحی مشخص برسد ایجاد مشکلات جدی برای سلامتی می‌کند.برخی از ماهی‌ها دارای جیوه بیشتری هستند.
وجود جیوه در ماهی و غذاهایی دریایی بستگی به گونه آن‌ها و سطح آلودگی محیط دارد. یک تحقیق که از سال 1998 تا 2005 به طول انجامید متوجه شد که 27 درصد از ماهی‌هایی که در 291 جریان آب در اطراف امریکا زندگی می‌کنند بیشتر از حداقل مقدار مجاز جیوه، حاوی آن هستند.
تحقیق دیگری دریافت که یک سوم ماهی‌های‌شکار شده در اطراف نیوجرسی حاوی بیش از 0.5 قسمت در میلیون (ppm) می‌باشند. این مقدار سطحی از جیوه را نشان می‌دهد که بیش از این عدد برای بدن انسان در صورتی که به طور منظم ماهی مصرف شود ایجاد مشکل می‌کند.به طور کلی ماهی‌های‌بزرگ‌تر و آن‌هایی که بیشتر در محیط آلوده قرار دارند حاوی مقدار بیشتری جیوه می‌باشند.
از جمله کوسه‌ها، اره ماهی، تون، مارلین، شاه ماهی، ماهی دم‌دار خلیج مکزیک و شمال.
ماهی‌های‌بزرگ از ماهی‌های‌کوچک تغذیه می‌کنند که حاوی مقدار کمتری جیوه هستند و به مرور زمان همین باعث تجمع جیوه درون بدن آن می‌شود. این فرایند تجمع بیومولکولی نام دارد.
برای اندازه گیری سطح جیوه از واحد قسمت در میلیون استفاده می‌کنیم. در ادامه مقدار متوسط جیوه در انواع مختلف ماهی و غذاهای دریایی از بیشترین تا کمترین شرح داده شده است:
اره ماهی: 0.995 (ppm).کوسه: 0.979  (ppm).شاه ماهی: 0.730 (ppm).ماهی تن چشم درشت: 0.689(ppm).مارلین: 0.485(ppm)
ماهی تن کنسروی: 0.128 (ppm).کاد: 0.111 (ppm).میگو امریکایی: 0.107 (ppm).ماهی سفید: 0.089 (ppm).شاه ماهی: 0.084 (ppm)
هیک: 0.079 (ppm).ماهی قزل آلا: 0.071 (ppm).خرچنگ: 0.065 (ppm).هادووک: 0.055 (ppm).سفید: 0.051 (ppm).قزل آلا اقیانوس: 0.051 (ppm).سرخ: 0.035 (ppm).پولوک: 0.031 (ppm)
گربه ماهی: 0.025 (ppm).ماهی مرکب: 00.023 (ppm).سالمون: 0.022 (ppm).آنچووایز: 0.017 (ppm).ساردین: 0.013 (ppm).صدف: 0.012 (ppm).گل سرخ: 0.003 (ppm).میگو: 0.001 (ppm)
تجمع جیوه در بدن ماهی و انسان ها:
خوردن ماهی و صدف که یک منبع بزرگ از جیوه هستند باعث تجمع جیوه در بدن انسان‌ها و حیوانات می‌شود.تجمع جیوه حتی به مقدار کم می‌تواند مشکلات جدی در بدن ایجاد کند. جالب است که بدانید آب دریا حاوی مقدار کمی جیوه و متیل جیوه است. اگرچه گیاهان دریایی مثل جلبک‌ها جیوه را جذب می‌کنند اما ماهیانی که از جلبک‌ها تغذیه می‌کنند جیوه وارد بدن آن‌ها می‌شود. سپس ماهی‌های‌بزرگی که از این ماهیان کوچک تغذیه می‌کنند مقدار بیشتری جیوه در آن‌ها ذخیره می‌گردد و این چرخه همین طور ادامه دارد. در حقیقت، ماهی‌های‌بزرگی که از ماهی‌های‌کوچک استفاده می‌کنند  جیوه ذخیره شده در بدن آن‌ها 10 مرتبه بیشتر از ماهی‌های‌کوچک می‌باشد. دولت امریکا پیشنهاد کرده است که میزان جیوه خون خود را کمتر از 5 میلی دسی گرم بر لیتر حذف کنید.تحقیقات نشان داده‌اند که هرچه بیشتر ماهی مصرف شود میزان جیوه درون بدن نیز بیشتر خواهد شد. افزون بر این افرادی که از ماهی‌های‌بزرگتر به میزان مداوم و منظم استفاده می‌کنند میزان جیوه بیشتری وارد بدنشان خواهد شد.
عوارض جانبی منفی وجود جیوه در ماهی:
وجود جیوه به مقدار زیاد در بدن انسان‌ها و حیوانات مشکلات ذهنی ایجاد خواهد کرد. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که افزایش جیوه در بدن انسان موجب آلزایمر، پارکینسون، اوتیسم، افسردگی و اضطراب خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی