[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

درمان، توانمندسازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا، استاندار فارس از پیگیری پرداخت مطالبات کادر درمانی خبر داد و گفت: اعتباری معادل ۷۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان‌های فارس اختصاص داده شده و تا پایان سال ۱۰۰۰ تخت به مجموع ظرفیت بیمارستانی استان اضافه می‌شود.
دکترعنایت‌الله رحیمی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با گرامیداشت ایام دهه ولایت گفت: در راستای کنترل بیماری کرونا اقدامات خوبی انجام شد و استان فارس تا خرداد ماه بهترین استان کشور در کنترل این بیماری  بود که البته بعد از رفع محدودیت‌ها و عادی پنداری روند افزایشی شد، اما همچنان کمترین فوتی در کشور را داشته‌ایم و امیدواریم همچنان پاسدار سلامت مردم باشیم. 
او با ابراز خرسندی از روند نزولی شیوع بیماری کرونا در فارس اضافه کرد: با کنترل پروتکل‌های بهداشتی و تلاش بی‌وقفه کادر درمانی، پیشرفت‌های‌‌خوبی دراین مورد به دست آورده‌ایم و ما با انجام ۲۲۰‌هزار تست، موفق به شناسایی و کنترل بخش زیادی از  بیماری شده‌ایم.
استاندار فارس با بیان اینکه فوتی افراد ناشی از این بیماری بیشتر در کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای بوده رخ داده است، افزود: باید افراد در معرض خطر مراقبت بیشتری داشته‌باشند. 
دکتررحیمی تکمیل بیمارستان‌های جهرم، فسا و رستم را از اولویت‌های کاری دولت عنوان و خاطرنشان کرد: با تخصیص اعتبارات لازم تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید بیمارستان‌های در دست احداث تکمیل شود. 
او با تأکید بر لزوم آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس گفت: برای بازگشایی مدارس باید با برنامه مشخص عمل کنیم و در این خصوص در توسعه آموزش‌های الکترونیکی فعالیت‌های خوبی انجام شده است و بیماری کرونا فرصت خوبی درتوسعه الکترونیک فعالیت‌ها ایجاد کرده است. 
استاندار فارس تأمین ماسک و مواد شوینده را از الزامات کاری در بازگشایی مدارس عنوان و اضافه کرد: در جذب تسهیلات کرونا  باید تلاش بیشتری انجام شود و تا کنون فقط ۳۰ درصد  از این اعتبارات جذب شده است. 
دکتررحیمی با قدردانی از همکاری ائمه‌ جماعات استان در اقدامات به موقع و پیشگیرانه از شیوع کرونا نیز افزود: با هماهنگی هفت هزار و ۸۰۰  هیئت مذهبی استان مناسک ایام محرم  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود. 
استاندار فارس خاطرنشان کرد: با همدلی همه شاهد شکل‌گیری سرمایه اجتماعی ارزشمندی بودیم و اقتضای فرهنگ ما این است که در تنگناها بیشتر با هم هستیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی