[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

مردم با قانون بیگانه‌اند و در معاملات متضرر می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

استاد دانشگاه و وکیل حقوقی شهرداری صدرا: 
مردم با قانون بیگانه‌اند و 
در معاملات متضرر می‌شوند

به گزارش شیراز نوین به نقل از اداره روابط عمومی شهرداری صدرا، دکتر احمدرضا رضایی استاد دانشگاه و وکیل حقوقی حقوقی شهرداری صدرا در گفت‌وگویی اختصاصی با اشاره به نگرانی‌ها و شکایات برخی از شهروندان گفت: متأسفانه جهل به قانون و عدم مشاوره با افراد مطلع یا بی‌توجهی نسبت تذکرات شهرداری باعث می‌شود که برخی از شهروندانی که با هدف سرمایه‌گذاری یا سکونت و یا استفاده از ظرفیت‌های‌اقلیمی شهر صدرا اقدام به ساخت و ساز نموده‌اند؛ در مسیر کار خود دچار مشکلاتی گردند و متحمل ضررهای سنگین مادی گردند.
وی با اشاره با قاطعیت شهرداری صدرا در مبارزه با بی‌قانونی‌ها، گفت: متأسفانه علی رغم تذکرات متعدد، عده‌ای سودجو از ناآگاهی برخی مردم یا زیاده خواهی اندکی شهروندان سوء استفاده می‌کنند و با اخذ هزینه‌های‌زیادی تحت عناوین مختلف؛ شبانه اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی می‌نمایند و شهرداری را در مقابل اجرای مقررات سخت قرار می‌دهند.
وکیل حقوقی شهرداری صدرا با بیان مقررات کمیسیون ماده صد شهرداری افزود: مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمایند در غیر اینصورت شهرداری موظف است ساخت و ساز را متوقف نماید. مماشات شهرداری، یک نوع تخلفی است که متأسفانه به دلایل مختلف پیش از این وجود داشته است. وی حضور شهرداری در کمیسیون ماده 100 را بدون حق رأی و در مقام شاکی دانست و اظهار داشت: در تخریب‌های‌اخیر انجام شده، برخی از روی بی‌اطلاعی اظهار نظر می‌نمودند که شهرداری با اخذ جریمه می‌توانست از تخریب جلوگیری نماید. لازم است به این افراد مفاد ماده 100 قانون شهرداری و تبصره‌های‌ذیل آن را یادآوری نمود که اولاً رأی کمیسیون بدون تأثیر نظر شهرداری و با حضور قاضی و نماینده دادگستری، نماینده وزارت کشور و نماینده شورای اسلامی شهر صادر می‌شود ثانیاً از آنجا که در حریم شهر اجازه صدور ساخت و ساز وجود ندارد؛ از این رو کمیسیون مجاز به جریمه نیست و ناچاراً رأی بر تخریب و قلع و قمع صادر می‌نماید. آنگاه شهرداری مجری احکام صادر شده می‌باشد. دکتر احمد رضا رضایی با تأکید بر اینکه شهرداری تلاش می‌نماید تا ضمن رعایت مقررات، رضایت شهروندان را نیز فراهم آورد و انبوه فعالیت‌های‌عمرانی و خدماتی حکایت از این تلاش شهرداری دارد، گفت: از شهروندان عزیز می‌خواهیم که علاوه بر مطالعه مقررات و آئین نامه‌های‌شهری، قبل از هرگونه ساخت و ساز با مراجعه به شهرداری، نسبت به استعلام وضعیت زمین خود اقدام نمایند تا شهرداری علی‌رغم میل باطنی خود، مجبور به اجرای احکامی گردد که به شهروندان آسیب می‌رساند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی