[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: باشگاه‌داران و مربیان متضرر از کرونا مورد حمایت قرار می‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس از بخشودگی اجاره بها مستأجرین اماکن ورزشی و دولتی و اعطای وام به ۵۳۵ باشگاه خصوصی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس، عباس حاجی‌زاده که صبح دیروز ۱۴ مرداد ماه در جلسه ستاد استانی کرونا سخن می‌گفت با قدردانی از دکترعنایت الله رحیمی استاندار فارس جهت حمایت‌های ‌همه جانبه وی از حوزه ورزش و سازمان‌های مردم نهاد جوانان افزود: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا با تعطیلی اماکن ورزشی و باشگاه‌های‌خصوصی سطح استان از ابتدای اسفند ماه سال گذشته باشگاه‌داران و کارکنان و مربیان این مجموعه‌ها با مشکلات مالی فراوانی مواجه شدند و هزینه‌های‌اجاره بها، نگهداری، قبوض آب، برق و گاز، بیمه کارکنان و اماکن از جمله چالش‌های‌باشگاه داران در دوران کرونا می‌باشد که لازم است ستاد ملی کرونا تصمیماتی در جهت رفع آن‌ها اتخاذ کند.
حاجی‌زاده از حمایت‌های دولت در جهت رفع این مشکلات از این قشر و بخشودگی اجاره بها اماکن ورزشی دولتی خبر داد و افزود: با تصمیم وزارت ورزش مستأجرین اماکن ورزشی در قالب ماده ۸۸ می‌توانند از بخشودگی کامل اجاره‌بهای خود در دوران تعطیلی این اماکن و یا تمدید قرار داد این مستأجرین که در تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال جاری به اتمام رسیده بود بهره‌مند شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان مشکلات باشگاه‌های‌بخش خصوصی افزود: باشگاه‌هایی که کارکنان خود را تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دادند به ازای هر فرد تا سقف ۱۶ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه وام دریافت می‌کنند که تاکنون حدود ۳۵ باشگاه با ۳۰۰ نفر مربی و کادر اجرایی با ثبت‌نام در سامانه کارا وزارت ورزش در مرحله تکمیل پرونده و دریافت وام می‌باشند.
حاجی‌زاده با اشاره به طرح اعطای وام به شاغلین و مربیان فاقد بیمه‌تأمین اجتماعی نیز گفت:
پرسنل باشگاه ورزشی فاقد بیمه تأمین اجتماعی نیز می‌توانند با مراجعه به پورتال وزارت ورزش و ثبت‌نام در سامانه کارا از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
حاجی‌زاده با اشاره به ثبت‌نام ۲۰۰۰ نفر از کارکنان فاقد بیمه افزود: تاکنون قریب به ۲ هزار نفر در این طرح ثبت‌نام و در مرحله دریافت وام می‌باشند که به ازای هر نفر از ۶ تا ۸ میلیون با سود ۱۲ درصد و باز پرداخت ۲۴ ماهه پرداخت خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس از ثبت‌نام جاماندگان این طرح‌ها تا پایان مرداد ماه خبر داد و افزود‌: جاماندگان می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت ورزش به نشانی www.msy.gov.ir/club
 و ثبت‌نام در سامانه کارا از مزایای این طرح‌ها برخوردار شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی