[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

استاندار فارس: خبرنگاران امید و نشاط را ترویج دهند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-فارس/  استاندار فارس تأکید کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه امید و نشاط را با بهره‌گیری از روش‌های معقول و منطقی و علمی در سطوح مختلف جامعه ترویج دهند. عنایت الله رحیمی روزگذشته در یک کنفرانس خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، رسالت خبرنگاران را سنگین توصیف کرد و با بیان اینکه رسالت مهم خبرنگاران اطلاع رسانی صادقانه و بدون حب و بغض برای توسعه جامعه تلقی و تعریف می‌شود، افزود: برای تحقق چنین امری نیازمند یک محیط حقوقی هستیم. استاندار فارس ادامه داد: یک روزنامه، یک خبرگزاری و یک سایت اطلاع رسانی زمانی مورد اقبال قرار می‌گیرد که اطلاع رسانی به موقع و شفاف داشته باشد و خبر را از تفسیر و دیدگاه تخصصی خود جدا کند. رحیمی با بیان اینکه برخی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها به ارائه تحلیل تمایل بیشتری دارند، گفت: این موضوع ایرادی ندارد به شرط آنکه مرز بین تفسیر و تحلیل و خبر، کاملاً رعایت شود.
او با اشاره به لزوم تمرکز بر مسائل اجتماعی در رسانه‌ها، گفت: امروز رسانه‌های خارجی در تلاش برای ایجاد فضای یأس و ناامیدی هستند تا مردم را از مسیری که براساس اهداف انقلاب دنبال کرده‌اند، ناامید کنند؛ در مقابل باید رسانه‌ها و خبرنگاران داخلی با امیدآفرینی در جامعه، به دور از دروغ و مبالغه، انعکاس واقعیت‌ها را مد نظر قرار دهند. دکتر رحیمی با بیان اینکه عملکرد نظام و دولت در فارس طی ۴ دهه گذشته، بسیار چشمگیر بوده است، گفت: به عنوان مثال با بهره برداری از کارخانه آلومینیوم جنوب فارس، رتبه ایران از رتبه ١٨ به ١٤ در سطح بین‌المللی رسید و امروز فارس صادرکننده شمش آلومینیوم شده است. او ادامه داد: کارخانه کربنات سدیم نیز برای اولین بار در خاورمیانه به دست رئیس جمهور در آیین ویدئو کنفرانس افتتاح شد و اینها آغاز زنحیره‌های صنعتی بالادست و پایین دست است، لذا خدمات‌رسانی قبل از انقلاب و امروز قابل قیاس نیست. استاندار فارس با تأکید بر اینکه عملکرد نظام اسلامی در حوزه‌های مختلف قابل دفاع است، گفت: از یک سو باید اطلاعات دقیق و درست به رسانه‌ها داد تا درست اطلاع رسانی کنند و از سوی دیگر رسانه‌ها هم تا زمانی که اطلاعات دقیقی کسب نکرده‌اند در اظهارنظر و تحلیل، محتاطانه عمل کنند. دکتر رحیمی با بیان اینکه علی‌رغم رکود اقتصادی ناشی از فراگیری بیماری کرونا، شاهد اقدامات شگرفی در فارس بوده‌ایم، افزود: عملکرد بسیار خوب، در استان طی دو سال گذشته تحت سایه تحریم و کرونا خود را نشان نداده، حال آنکه باید مقایسه کرد که در کدام دوره این تعداد کارخانه در فارس افتتاح شده است یا این سئوال را مطرح کرد که آبرسانی به شیراز و بهره‌برداری از مدرن‌ترین تصفیه‌خانه، توفیق محسوب می‌شود؟ او با اشاره به افزایش سرمایه گذاری خارجی ابتدای امسال نسبت به سال گذشته به میزان ٢.٥ برابر، بیان کرد: ۱۲ طرح با ١٨٠ میلیون دلار میزان سرمایه گذاری خارجی امسال در فارس انجام شده است. یک برنامه با ٣٥٠ فرصت سرمایه گذاری نیز به سه زبان برای متقاضیان سرمایه گذاری خارجی آماده کرده‌ایم و تلاش خواهیم کرد که تا پایان دولت با تسهیلات ثابت و در گردش آنها را به نتیجه برسانیم.  استاندار فارس همچنین با تأکید بر پیگیری مسئله معیشت خبرنگاران و مسکن آنها در قالب ضوابط قانونی و طرح اقدام ملی، گفت: علاوه بر این سند مهندسی فرهنگی استان هم در دست اقدام است که مجموعه رسانه هم در آن دیده شده است. صابر سهرابی، مدیرکل ارشاد و فرهنگ اسلامی فارس نیز در این نشست با تبریک روز خبرنگار بیان کرد: کرونا باعث شدکه هفته خبرنگار همانند سال‌های گذشته برگزار نشود اما پاسخگوی همه دغدغه‌های فعالان عرصه فرهنگ و هنر هستیم. او با اشاره به واگذاری تسهیلات کارا به کارگاه‌های هنری و فرهنگی نیز گفت: ٧٠٥ کارگاه فرهنگی و هنری ثبت نام کرده‌اند که با پیش‌بینی اعتبار یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی به بانک معرفی شده‌اند و این تسهیلات در حال پرداخت است.
سهرابی به نقشه راه مهندسی فرهنگی فارس هم اشاره کرد و افزود: این مهم در شورای فرهنگ عمومی استان مصوب شده و پس از شش ماه بررسی و ارائه پیشنهادات، به شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت تدوین نهایی ارسال خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی