[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

رفع موانع تولید از اولویت‌های‌دستگاه قضایی است، روزنامه شیراز نوین

مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری شهرستان فیروزآباد با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری و سرپرست محاکم تجدیدنظر استان فارس، امام جمعه و فرماندار شهرستان و همچنین اعضای شورای اداری و کارکنان دادگستری و تعدادی از بزرگان و متنفذین شهرستان فیروزآباد در محل سالن کنفرانس فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان، معاون قضایی رئیس کل دادگستری فارس با تبریک ولادت حضرت امام علی النقی الهادی(ع) و همچنین عید سعید غدیر گفت: حفظ کرامت افراد، مبارزه با فساد و رفع موانع تولید سه اولویت مهم برنامه‌های‌تحول محور و تحول گرای دستگاه قضایی است که مجموعه قضایی استان فارس خود را مکلف می‌داند با جدیت و حساسیت ویژه به آن‌ها بپردازد.
سیدمصطفی بحرینی تکریم حضوری ارباب رجوع را یک اصل اولیه و مسلم خواند که همه به آن اذعان دارند و اگر به این اصل بی توجهی شود، چه در دستگاه قضایی یا در سایر ادارات و نهادها، با آن برخورد و فرد خاطی مواخذه خواهد شد.
وی تصریح کرد: آن اصلی که مورد توجه حضرت آیت الله رئیسی، ریاست قوه‌قضائیه است استفاده از ظرفیت سازمان‌های‌مردم نهاد و بسیج و همچنین مشارکت بیشتر مردم در زمینه‌های‌مختلف از جمله پیشگیری از وقوع جرم، کشف جرم، رفع آسیب‌های‌اجتماعی، اصلاح مجرمین و کمک به کشف و پیگیری مفاسد اقتصادی و اداری است.
سرپرست محاکم تجدیدنظر استان فارس کسب نظرات مردم و مراجعان در خصوص عملکرد قوه‌قضائیه و دادگستری را مورد تأکید ویژه رئیس قوه‌قضائیه و رئیس کل دادگستری استان دانست و گفت: در حال حاضر عملکرد همکاران قضایی و اداری در مجموعه دادگستری استان از جهات مختلف از جمله امور قضایی، اداری و رفتاری مورد ارزیابی سخت گیرانه قرار می‌گیرد.
بحرینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص بهره‌گیری دستگاه قضایی از گزارشات مردمی در هفته قوه قضائیه سال جاری گفت: گزارشات مردمی باید منطبق با برنامه‌ریزی و بر اساس زیرساختی و ساز و کاری منسجم باشد و نباید اینگونه باشد که فردی از باب ناراحتی یا کینه توزی نسبت به فرد یا دستگاهی اتهامی را مطرح کند. وی اظهار داشت: در گزارشاتی که مبنای بررسی و پیگیری دستگاه قضایی قرار می‌گیرند لازم است از یک طرف امنیت گزارشگران حفظ شود و از طرف دیگر قصد و نیت گزارشگران از ارائه گزارش تخریب و تسویه حساب نباشد.
نماینده دادسرای انتظامی قضات در امور نظارت و ارزشیابی قضات استان فارس، از مبارزه با فساد به عنوان اولویت دوم طرح تحول قضایی یاد کرد و بیان داشت: قوه‌قضائیه و دادگستری با جدیت در این زمینه ورود کرده و به هیچ وجه از کوچکترین مورد چشم پوشی نکرده و کمترین میزان فساد را تحمل نخواهد کرد. وی در همین خصوص افزود: طی ماه‌های‌اخیر قریب 15 پرونده با موضوع مفاسد اقتصادی و اداری در دادگستری فارس تشکیل شده و افراد خاطی و شرکاء و معاونان و همدستان آنهاشناسایی و مورد تعقیب و محاکمه قرار گرفته و در موارد اثبات جرم به مجازات متناسب قانونی محکوم گردیده‌اند. معاون قضایی دادگستری استان فارس در ادامه اظهار داشت: در نتیجه رسیدگی به این پرونده‌ها که بدون حب و بغض و به دور از نگاه‌های‌جناحی و منطبق با قانون، حق و عدل صورت گرفت برای برخی از این متهمان احکام سنگین و مناسبی مطابق قانون صادر و اجرا شده یا در مرحله اجرا است. گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر رئیس کل دادگستری استان فارس از زحمات و تلاش‌های‌صمد چوبینه، رئیس سابق دادگستری فیروزآباد تجلیل و با حکم حضرت آیت الله رئیسی، ریاست قوه‌قضائیه، خلیل فیلوندی به عنوان رئیس جدید دادگستری این شهرستان معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی