[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

لارستان قابلیت‌ توسعه زیرساخت‌ها را دارد، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در نشستی با مدیر کل راه و شهرسازی شهرستان لارستان به بررسی موانع و مشکلات اراضی روستاهای بخش بیرم  و ارزیابی اجرای عملیات توسعه روستاها دراین بخش پرداخت و بیان داشت: بخش بیرم و شهرستان لارستان قابلیت‌های شگرف و ویژه در توسعه و افزایش زیر ساخت‌ها را دارد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی در این نشست که با حضور باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان ، رئیس دفتر نماینده  مردم شریف شهرستان‌های‌لارستان، خنج، گراش و اوز در لارستان، مقیمی رئیس شورای شهرستان، بخشدار و دهیاران بخش بیرم و معاونان اداره کل راه و شهرسازی لارستان برگزار شد بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های‌قانونی برای رفع مشکلات منطقه‌ای و محلی دراین بخش تأکید کرد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: شهرستان لارستان یکی از مناطق دارای اولویت در استان فارس برای برخورداری از خدمات توسعه روستایی و توسعه زیر ساخت‌ها است و با همکاری مردم و مشارکت نهادها و سازمان‌ها تا کنون از همه فرصت‌های‌توسعه دراین شهرستان بهره‌گیری شده است و همچنان لارستان و بخش بیرم در اولویت برخورداری از خدمات تأمین مسکن شهری، مقاوم سازی روستایی، توسعه معابر و بهسازی محیط روستاها، اعطای اسناد مالکیت و استفاده از سهمیه قیر یارانه‌ای در بهسازی معابر قرار دارد. مدیرکل راه و شهرسازی لارستان نیز در این نشست  اظهار داشت: سیاست کلی اداره کل راه و شهرسازی لارستان در جهت تولید مسکن روستایی به شکلی است که اگر  زمین مالکی یا دولتی وجود دارد و یا نیاز به تغییر کاربری و الحاق دارد را در جهت رفع نیاز‌های‌مردم حل و فصل نماییم.
باقری فرد  با بیان اینکه  در بخش بیرم با توجه به مشکلات مردم و اختلافات محلی و حقوقی در اراضی این موضوع احساس نیاز بیشتری شده بود ، افزود: ما آمادگی این را داریم که اراضی در محدوده روستا را در اختیار بنیاد مسکن و دهیاری قرار بدهیم تا مشکلات جوانان و مردم روستا در این خصوص مرتفع گردد.
باقری‌فرد در ادامه تعامل و همکاری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در پیگیری و حل و فصل این موضوع را ستودنی دانست و افزود: پس از بازنگری طرح هادی روستایی و یا ارائه  طرح توسعه آتی روستا توسط بنیاد مسکن انقلاب شهرستان لارستان، کلیه اراضی مورد نیاز متعلق به اداره کل راه و شهرسازی لارستان به بنیاد مسکن واگذار خواهد شد و متعاقباً در اختیار دهیاری و مردم روستا قرار خواهد گرفت.  در ادامه این جلسه دهیاران بخش بیرم مشکلات موجود را تشریح  و به بیان نظرات و راهکارهای خود برای حل این موضوع پرداختند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی