[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

مُر قانون مانع توسعه نشود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: مدیران استان باید در سالی که با عنوان جهش تولید نامگذاری شده است شهامت بیشتری برای تصمیم‌گیری داشته‌باشند تا فشارهای معیشتی و فشارهای ناشی از بیکاری جوانان و محدودیت‌های‌تأمین ارز کشور تا حدودی رفع شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان این که جرأت و شجاعت مدیران در تصمیم‌گیری موجب تقدیر مردم و نظام از آنان خواهد شد ، اظهارداشت: مُر قانون را می‌توان به نگاه بسته و همچنین با نگاه وسیع نگاه کرد و به نظر نمی رسد که وقتی پای منافع شخصی در میان نیست مشکل قانونی برای مدیران تصمیم گیر ایجاد شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تقدیر از معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به دلیل دو سفر به این استان در یک ماه، افزود: در این سفرها مشکلات مختلفی رفع شد و برخی پروژه‌های ‌اولویت‌دار استان قول تأمین اعتبار داده شد که برخی از آن‌ها مانند آزاد راه شیراز - اصفهان قبل از سفر دکتر نوبخت اعتبار ابلاغ شد و برخی پروژه‌های‌دیگر باید با پیگیری تأمین اعتبار شود.
وی ادامه داد: برخی پروژه‌های‌عمرانی استان فارس را که درصد پیشرفت نسبتاً بالایی دارند تعهد کرده‌ایم که تا پایان سال به پایان برسانیم که نیازمند پیگیری ویژه مدیران دستگاه‌های‌اجرایی و تشویق پیمانکاران است و برخی پروژه‌های‌دیگر شامل برخی تسهیلات می‌شوند که مدیران مرتبط باید برای جذب سهم مشخص شده استان تلاش و با وسعت دید به حل مسائل پیش رو کمک کنند. استاندار فارس با بیان این که ایده اولیه در خصوص ذوب آهن پاسارگاد یک صنعت پایه است که به ازای هر شغل مستقیم ده‌ها شغل غیرمستقیم ایجاد می‌کند، گفت: صنایعی مانند ذوب آهن موجب تولید ثروت فراوانی برای استان می‌شوند و در صنایع پائین دست نیز استان، تسهیلات لازم را برای متقاضیان ایجاد خواهد کرد و در این زمینه توسعه متوازن منطقه‌ای نیز مدنظر قرار خواهد گرفت. دکتر رحیمی تأکید کرد: سازمان جهادکشاورزی باید موضوع کشت گلخانه‌ای و سایبانی که در دو سال اخیر در دستورکار قرار داشته است را پیگیری و به نتیجه مطلوب برساند زیرا اشتغال، تولید ثروت و بهره‌وری مناسبی را به دنبال خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی